İş alanlarının genişlemesi, yeni iş istihdamın oluşması gibi etkenler iş güvenliği uzmanlık alanını da sürekli güncellemektedir. Bu güncelliğe uyum sağlamak son derece önemlidir. Bu sayede hem daha kaliteli bir eğitim hem de daha başarılı sınav sonuçları elde edilir.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimi insan hayatına önem vermekle beraber geniş bir istihdam sağlamaktadır. Şirket çalışanlarının can güvenliği ve iş kazalarının yaşanmaması amacıyla zamanla daha önemli bir konu haline gelen iş sağlığı ve güvenliği, istihdamın giderek arttığı bir meslek alanı haline gelmiştir.

Gün geçtikçe daha fazla bireyin, iş güvenliği uzmanı olarak çalışmak istediği görülmektedir. Bu alanda çalışmak için, bu meslek kolu ile ilgilenen kişilerin bir iş sağlığı ve güvenliği sertifikası alması gerekmektedir.

Herkes iş güvenliği uzamanı olamamaktadır.  Bu bağlamda iş güvenliği uzmanlığı eğitimini alabilecek meslek dalları;

En İyi Ataşehir Evden Eve Nakliyat Firmaları En İyi Ataşehir Evden Eve Nakliyat Firmaları

·       Mühendisler,

·       Mimarlar,

·       İş Sağlığı Güvenliği bölümü ön lisans mezunları (ön lisanstan farklı olarak Lisans mezunları eğitimlere katılmadan direk İSG sınavına girebilirler.)

·       Teknik mezunları,

·       Fizik, Kimya, Biyoloji bölümü mezunları bu sertifikayı alabilmektedir.

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Fiyatları Ne Kadar?

İş güvenliği uzmanlığı sınavı, her sene iki kere yapılmaktadır. Sınavlardan başarılı bir sonuç elde etmek için gerekli eğitim alınmalıdır. Başarılı sınav sonuçları, kaliteli eğitim ve eğitmenlerden geçmektedir.

Eğitimler farklı sınıf ve kategorilere ayrılmaktadır. Bu durum fiyatlarda da farklılık yaratmaktadır. Kategorilere göre;

·       A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi: 4.000 TL

·       B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi: 3.000 TL

·       C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi: 2.500 TL

·       İşyeri Hekimliği Eğitimi: 4.500 TL

·       Diğer Sağlık Personeli Eğitimi: 1.500 TL.

Fiyatlar dönemlere göre farklılık göstermektedir. Daha sağlıklı bilgi için kurumla bire bir irtibat halinde olmak gereklidir.

En İyi İş Güvenliği Eğitim Merkezi

İş güvenliği uzmanlarının eğitim programları teorik ve uygulamalı olarak iki bölümden meydana gelmektedir. Bu eğitim programının 180 saati teorik eğitim, 40 saati uygulamalı eğitim olmak üzere toplamda 220 saatten oluşmaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği online eğitim;

·       15 gün(90 saat) a-senkron,

·       15 gün(90 saat) senkron,

·       5 gün(40 saat) uygulamalı eğitim şeklindedir.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimi hem insan hayatına, ülkenin geleceğine verilen önem ile hem de ciddi iş istihdamı sağlamasından dolayı önemli bir alandır. Çok yönlü olması işinin ne kadar önemli olduğunu, eğitiminin de ne kadar özenli olması gerektiğini göstermektedir.

İş istihdamın sürekliliği ve teknolojinin gelişmesi, iş güvenliği ve sağlığı alanında gelişmesini sağlamakta aynı zamanda yönetmeliği etkilemektedir. Güncelliğini koruyan eğitim merkezlerinde eğitim almak, başarılı bir eğitim almayı sağlamaktadır.