İşitme cihazı fiyatları birçok etmene göre değişmektedir. Ancak fiyatları en çok, cihaz türü ve markası etkiler. Bu yüzden birden fazla ürünü tek adres üzerinden incelemek ve avantajlarına göz atmak daha kolay olacaktır.

İşitme cihazı fiyatları söz konusu olduğunda segment, fiyatların ana belirleyicisidir. Segmentler, kanal sayısına ve bant sayısına göre değişir. Kanalların ve bantların sayısı, işitme cihazlarını takarken ses kapasitesini, ince ayarı, netliği ve doğallığı etkiler.

Yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun, rahat kullanabileceğiniz işitme cihazlarını teker teker incelemek büyük zaman kaybına sebep olacaktır. Aynı zamanda tek bir markanın ürünlerini araştırmak yeterli olmayacaktır. İşitme kaybına göre cihaz seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

İşitme cihazları sahip olduğu özelliklere göre birbirinden ayrılır. Bunlar;

      Kulak arkası,

      Kulak içi,

      Kanal içi,

      Kulak arkası açık uygulama,

      Süper güçlü modeller şeklinde sıralanabilir.

İşitme cihazları, kendi içlerinde boyutlarına göre de sınıflandırılmaktadır. Ayrıca her tip cihazın bazı özellikleri bulunur. Ürün tipine göre kulak işitme cihazı fiyatları, değişiklik gösterebilir. Şarj tipine ve model uygunluğuna göre işitme cihazı tercihi yapabilirsiniz. 

İşitme Cihazı Fiyatlarını Neler Etkiler?

İşitme kaybına göre cihazlarda fiyat farkı olabileceğinden bahsettik. Ancak kulak işitme cihazı fiyatları, cihaz özelliğine göre de değişmektedir. 

Teknolojik Özellikler

Her bir cihazın farklı teknolojik özellikleri bulunmaktadır. Örneğin, mini kulak arkası modellerin farklı serileri bulunmaktadır. Ürünün güncelliğine göre teknolojik özellikleri değişmektedir. Bu yüzden işitme cihaz fiyatlarında da fark olmaktadır.

Marka

Cihaz markaları, işitme cihazı fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Alışveriş yaparken birçok markaya ulaşmak, ürünler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağlar. Birçok işitme cihazı markasına tek bir yerde ulaşabilirsiniz. Çeşitlilik ile seçenekleri değerlendirerek en doğru kararı verebilirsiniz.

Emy İşitme Cihazları birçok markaya ev sahipliği yapmaktadır. Firmanın web sitesinde bulabileceğiniz markalar şunlardır:

      Oticon İşitme Cihazı

      Siemens Signia İşitme Cihazı

      Philips İşitme Cihazı

Her bir markanın ayrı serileri ve modelleri mevcuttur. Bununla birlikte çok satılan ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz:

      Oticon Xceed BTE SP- UP

      Oticon Ruby 2-1 MiniRite R Şarjlı İşitme Cihazı

      Oticon Siya 1 ve 2 Mini Kulak Arkası ve Kulak İçi

      Pediatrik (Bebek ve Çocuk) Oticon Xceed Play ve Oticon Opn Play

Bu ürünlerin özelliklerine göre ihtiyaçlarınıza yönelik seçim yapabilirsiniz.

Boyut ve Tasarım

İşitme cihazları, kullanıcının kulak yapısı ile uyumlu olmalıdır. Mini ve normal boyutlara göre fiyatlar değişmektedir. Yeni kullanıcıların ürün seçerken ekstra dikkatli olması gerekir. Çünkü daha önce işitme cihazı kullananların, kullanması gereken boyut ve tasarım bellidir.

Garanti ve Servis

Her ürünün markasına göre garanti ve servis durumunda farklılıklar olabilir. Bu yüzden önceden herhangi bir cihaz alındıysa, kullanıcının kullanım süresini göz önüne alarak ürün seçmesi sağlıklı olacaktır. Ayrıca işitme cihazlarının sahip olduğu garantiye ek olarak garanti süresi uzatılabilir. Bu gibi faktör ve değişiklikler de işitme cihazlarının fiyatlarını etkileyecektir.

Tedarik ve Talep

Kullanıcıya uygun olan işitme cihazının boyut, model veya marka ürünü elde kalmayabilir. Bu gibi durumlarda müşterilerin taleplerine yönelik tedarik yapılmaktadır. Müşteriler, istedikleri ürünün model, boyut veya serisini belirttiğinde ürün sipariş edilebilir.

İşitme cihazları, ihtiyaç duyan bireylerin yaşam kalitesini yükseltmektedir. Bu yüzden kullananlar için önemli bir yere sahiptir.

İşitme cihazı almadan önce bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı faktörler bulunmaktadır. Doğru tipte cihazı bulmak kullanıcıların cihazdan alacağı verimi arttırmaktadır. Doktor reçetesi ile farklı kalitede ve modellerde yer alan işitme cihazlarını tercih edebilirsiniz.