Nedim Şener'den tepki çeken tweet: Kılıçdaroğlu'na oy verenlere hakaret etti Nedim Şener'den tepki çeken tweet: Kılıçdaroğlu'na oy verenlere hakaret etti

HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, İskoçya'nın yeni Başbakanı Hamza Yusuf'un Pakistan kökenli Müslüman bir göçmen olduğunu belirterek, "Tam bu noktada karşımıza çıkan tablo oldukça enteresan. Çünkü İngiltere'deki başbakan da Hindu bir Hintli. Rishi Sunak. O da göçmen bir ailenin çocuğu. İlginç tablo dediğim ise şu: İskoçya’nın bağımsız olup olmayacağı konusu bir müslüman Paki Hamza Yusuf ile Hindu Hintli Rishi Sunak arasında tartışılıp karara bağlanacak" diye yazdı.

Türkiye'de kazanacak-kazanamayacak aday tartışmalarının gizli öznesinin Kemal Kılıçdaroğlu'nun kökeni ve mezhebi olduğunu kaydeden Karaca, "İslamcıdan nasıl cumhurbaşkanı olduysa, aleviden de olur. Kadından olur. Yarın öteki gün bir Suriyeli göçmenin çocuğundan da olur. Daha sonraki gün yine Atatürkçü bir figür cumhurbaşkanı olur. Demokrasi oyunu dürüst oynayan adil yarışan ve gerçekten millete nefes aldırıp cebine, nesline, aklına, bedenine ve ruhuna iyi gelecek şeyler yapabilecek herkesin cumhurbaşkanı ya da başbakan olabileceği bir sistemdir. Öyle olması gerekir" ifadelerini kullandı.