Gazeteci İsmail Saymaz, Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) Cumhur İttifakı'na katılma şartı olarak ileri sürdüğü 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine, "kırmızı çizgimizdir" diyen AKP Genel Başkanvekili Özlem Zengin'in "Hedef haline geldim. Yüzlerce tehdit mesajı alıyorum. Bu yalnızlıktan yoruldum. Keşke daha İslami bir ortamda tartışabilsek" sözleriyle ilgili , "AK Parti ihtimaldir ki bir avuç marjinale boyun büküp Özlem Zengin’i feda edecek" dedi. 

Saymaz, AKP'li Zengin'in "kırmızı çizgimiz" dediği 6284 sayılı Kanun'la ilgili tehdit mesajları almasına yönelik Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Saymaz, şunları kaydetti:

"Tarikatlar, cemaatler ve bir avuç radikal İslamcı verdikleri destek karşılığında iktidardan diyet bekliyor. Bu diyet kadınların hürriyeti. İsterler ki… Erkek şiddet uygulayabilsin, birden çok ve reşit olmayan kızlarla evlenebilsin. Devlet eve karışmasın. Ağır çekim İranlaşma bu.

AK Parti iktidarı kaybetmemek için bir avuç marjinalin talebine göre kanun çıkarıp kanun kaldırıyor. Hüda Par ve YRP’nin katılımıyla ülkenin en aşırı sağ koalisyonu kuruluyor. Türkiye’nin 100 yıllık mücadeleyle elde ettiği tüm hukuki ve demokratik kazanımlar tehdit altında.

AK Parti ihtimaldir ki bir avuç marjinale boyun büküp Özlem Zengin’i feda edecek. Bu burada duracak sanıyorlar, asla durmayacak. Yarın okuyan kızlara ve çalışan kadınlara sıra gelecek. Ertesi gün… 'Eve otursunlar' diyecekler. 'Sokağa çıkmasınlar' diyecekler."