İstanbul 2. Bölge'den milletvekili seçine İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Satuk Buğra Kavuncu, seçim sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

"14 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. Muhalefetin varlığı, millet egemenliğinin teminatıdır. Denge ve denetlemenin garantisidir" diyen Kavuncu, "Halkın iktidar üzerindeki en önemli gücüdür. Dolayısıyla zayıflamaması, düşmemesi gerekir. Bizler sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminin 28 Mayıs'ta yapılacağını hatırlatan Kavuncu, "28 Mayıs 2023'te gerçekleşecek ikinci tur seçimleri için de var gücümüzle çalışacağız. Geleceğimiz için, yarınlarımız için ne yılgınlık ne de duraksama var. Sonuç ne olursa olsun, ülkemiz ve milletimiz için çabamızın, iyi niyetimizin sonu olmayacak. Bu çabada birlikte yol yürüdüğümüz kıymetli teşkilâtımıza, partililerimize, sandıklarda mücadele eden yol arkadaşlarımıza, bize gönül verenlere teşekkür ediyorum. Hep birlikte, hayalini kurduğumuz Türkiye'ye ulaşmak için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.