28. Dönem Parlamentosu'nu belirlemek için 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne sayılı günler kala partilerin seçim çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sosyal medya hesabından Maraş depremlerine dikkat çekerek seçime dair paylaşımda bulundu.

Kaftancıoğlu, "Biraz önce aldığım telefonla seçimi 1. turda bitirmemiz gerektiğini bir kez daha hissettim" diyerek, deprem bölgesinde süren mağduriyetlere dikkati çekti.

Kaftancıoğlu, Maraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen ve 11 ilde yıkımla sonuçlanan depremlerin ardından bölgede yaşanan sorunların devam ettiğini dile getirdi.

'KARA PROPAGANDAYA AYIRDIKLARI BÜTÇEYİ BURAYA YÖNLENDİRSELER İŞ BİTMİŞTİ'

Kaftancıoğlu, Twitter'dan şu paylaşımı yaptı:

"Biraz önce aldığım bir telefonla seçimi 1. turda bitirmemiz gerektiğini bir kez daha hissettim ve 13 gün boyunca uyumadan çalışacağız çünkü deprem bölgesindeki vatandaşlarımız hâlâ çok mağdur, perişan ve onlara yaşatacağımız ekstradan bir gün daha olmaz, olamaz, olmamalı!

'Başkan niye böyle yazdı bir şey mi oldu?' diye soranlar olmuş. Daha ne olsun ki? Hâlâ bölgede olup barınacak yeri olmayanlar, çocuğu okula gidemeyenler, mallarına ahır ve muhatap bulamayanlar… Daha ne olsun ki? Kara propagandaya ayırdıkları bütçeyi buraya yönlendirseler iş bitmişti."