CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya katıldığı bir canlı yayındaki açıklamalarına tepki gösterdi.  

Canan Kaftancıoğlu'nun dün canlı yayında, "Abdullah Öcalan terör örgütünün kurucusudur. Kesinleşmiş bir cezası var mıdır, vardır. Şu an cezasını çekiyor mudur? Çekiyordur. Kemal Kılıçdaroğlu'nun serbest bırakma yetkisi yoktur, yapmaz da" sözlerine yanıt veren Süleyman Soylu, Kaftancıoğlu'nun "bukalemun siyaseti" yaptığını söyledi.

'UTANMADAN LAF ETMİŞ BİR DE'

Sosyal medya hesabından Soylu'ya yanıt veren Kaftancıoğlu ise, Soylu'nun Fethullah Gülen'le ilgili sözlerinin yer aldığı bir videoyu paylaşarak şu ifadeleri kullandı: "Haram yemekle meşhur ve FETÖ taktiklerini en iyi bilen (acaba niye?) şahıs utanmadan laf etmiş birde. Hadi ordan! Ben ve CHP 10 yıl önce 10 ay önce ne söylüyorsak bugün de onu söylüyoruz! Bu ülkede fırsat bulsan Apo’yu çıkaracak tek kişi sensin, terörden beslenen sen ve senin gibiler çünkü.. CHP’nin ve CB adayımızın savunduğu tek şey hukukun üstünlüğü Reisine dair söylediklerini ise dünya alem biliyor. Bukalemun bile olamazsın değişik! Çünkü bizim yolumuzu bir çift mavi göz ışıtıyor.#19Mayıs"  

Soylu Samanyolu TV'de Fethullah Gülen için yaptığı açıklamada "Fetullah Gülen'in Amerika'da olması Türkiye'nin ayıbıdır, kahroluyorum" demişti. Soylu açıklamasında hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı bulunan eski savcı Zekariya Öz'ü de övmüştü