CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Hatay'da şebeke suyunun bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını telkin ediyoruz" açıklamasına tepki gösterdi. Kaftancıoğlu, "Telkini boşver ne kullanacaklar onu söyle!" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanı Koca'ya, su sorunu çeken Hatay üzerinden tepki gösterdi.

Maraş'ta 6 Şubat tarihinde dokuz saat arayla meydana gelen ve 11 ilde yıkıcı bir şekilde hissedilen depremlerden en çok etkilenen illerden biri de Hatay oldu.

Kaftancıoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Hatay'da şebeke suyunun bu dönemde içme suyu olarak kullanılmamasını telkin ediyoruz" açıklamasına tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu paylaşımında, "Telkini boşver ne kullanacaklar onu söyle! Günlerdir sesimiz kısıldı Hatay'da su yok diye bağırmaktan! Off allahtan dayanışma var ve 1 ay olmuş sizin hiçbir şey becereceğiniz yok!" ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Depremlerden en çok etkilenen şehirlerin başında gelen Hatay’da, çadır sorunun ardından temiz su sorunu yaşanıyor. Binlerce yurttaş “Hatay’da su yok” derken, Valilik kentte su sorunu yaşanmadığını öne sürmüştü.