Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Samsun’da Millet İttifakı’nın mitinginde konuştu. Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na açık destekte bulundu. Karamollaoğlu, “Siyaset hayatımın son devrini yaşıyorum, 80'e merdiven dayadım, çok şükür Allah sağlık verdi. Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu. Ben kendisini tanıdım, ben güveniyorum. Güvendiğim için de kendisinin cumhurbaşkanı olması için her türlü desteği veriyorum” diye konuştu.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Samsun'da yurttaşlara bir araya geldi.
Karamollaoğlu, kürsüye Samsunspor atkısıyla çıktı.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Selamünaleyküm Samsunlular. Muhterem kardeşlerim, uzun bir yürüyüşün sonuna geldik. Pazar günü hep beraber sandığa gideceğiz ama yakınlarımızı ikna edeceğiz. Yeni bir anlayışa, yeni bir iktidara ihtiyacımız olduğunu hatırlatacağız. Belki ilk başlarda bazı konular fazla önemsenmemiş olur. Ama bugün geldiğimiz noktada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetemediği ortada.

Merkez Bankası'nın rezervi yok ne demek? İş para noktasına gelince kesenin ağzı açılıyor ama kesenin dibi delik.

Siyaset hayatımın son devrini yaşıyorum, 80'e merdiven dayadım, çok şükür Allah sağlık verdi. Cumhurbaşkanı adayımız Kılıçdaroğlu. Ben kendisini tanıdım, ben güveniyorum. Güvendiğim için de kendisinin cumhurbaşkanı olması için her türlü desteği veriyorum."