Kayı Holding’in Cezayir’deki inşaatlarında çalışan ve üç yıldır maaşlarını alamayan 400’e yakın inşaat işçisinin mücadelesi devam ediyor. İşçiler, bugün görülecek duruşma öncesi Anadolu Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Kayı İnşaat işçileri, şirkete ait olan Gaziantep Şehir Hastanesi’ndeki hisselerinin Rönesans Holding’e satışı ile haklarının verilmesini ve mahkemenin konkordato kararının uzatılmasını istiyor.

'BU BATIK ŞİRKET, TÜRKİYE EKONOMİSİNİN ÖZETİDİR'

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Anadolu Adliyesi önünde işçiler adına açıklama yapan İşçi Hareketi Koordinasyonu Sözcüsü Nurseli Gözüaçık, şunları söyledi:

Uçuş ekibi yemeğinden yılan kafası çıktı Uçuş ekibi yemeğinden yılan kafası çıktı

“Bu mücadeleyi asla bırakmayacağız. Coşkun Yılmaz’dan hakkımızı almak için mücadele ediyoruz. Hakkımızı almak için gitmediğimiz yer, çalmadığımız kapı kalmadı. Kayı İnşaat devletten ihaleler almış bir şirkettir. Kayı İnşaat Cumhurbaşkanı'ndan ödül almış bir şirkettir. Kamu ihalesinin kapısını Kayı İnşaata kim açtı? Bakanlıklara gidiyoruz ‘sizin muhatabınız biz değiliz’ diyorlar. Bakanlıksanız bu ülkenin işçisine sahip çıkacaksınız. Biz Kayı İnşaat'ın Gaziantep Şehir Hastanesi hissesini satarak işçilerin haklarını verilmesini istedik. Derdimizi anlatmadığımız temsilci kalmadı. 'Coşkun Yılmaz ile sizin aranızdaki mesele, karışamayız' diyor. Karışacaksınız. Özel borç hukuku diye bir hukuk tanımıyoruz. Yok böyle bir dünya. Bu batık şirket, Türkiye ekonomisinden özetidir. Bize bu hikaye çok tanıdık geliyor. Bugün davamız var. Konkordatonun uzatılmasını istiyoruz."