Afed ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre Kayseri'de 4 büyüklüğünün üstünde peş peşe depremler meydana geldi.

Bunlardan ilki merkez üssü Kayseri İncesu olan 4.7 büyüklüğündeki depremdi. Saat 14.47'de meydana gelen deprem yerin 12,8 km derinliğinde kaydedildi.

Bir diğer deprem'in merkez üssü Kayseri Hacılar olarak kaydedildi. 4.4 büyüklüğünde ölçülen deprem saat 14.48'de ve yerin 7 km derinliğinde kaydedildi.

4'ün üzerindeki üçüncü deprem ise yine Kayseri İncesu'da meydana geldi. 4.3 büyüklüğünde ölçülen deprem saat 14.53'te, yerin 6,95 km derinliğinde kaydedildi.

Saat 15.15'te ise merkez üssü İncesu olarak belirlenen depremin büyüklüğü 3.8, derinliği 3,56 km olarak ölçüldü.

İLK BELİRLEMELERE GÖRE OLUMSUZLUK GÖRÜLMEDİĞİ BİLDİRİLDİ

Çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle Kayseri'de panik yaşayan çok sayıda kişi sokağa çıktı.

Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da yaptığı paylaşımda, "İncesu Belediye Başkanı ve bazı muhtarlarımız ile görüştüm, an itibarıyla olumsuz bir durum gözükmüyor. Ekiplerimiz sahada. Rabb'im her türlü afetlerden bizleri korusun" ifadelerini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmadığını belirterek, "Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ekiplerimiz olası olumsuz bir duruma karşın hazır durumdadır. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarım" ifadelerini kullandı.