Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ittifak ortaklarıyla birlikte Malatya'da depremzedelerle iftar yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın da katıldığı programda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, depremlerde vefat edenlere rahmet, yaralılara ise şifa dileyerek başladı. Ramazan ayının dostluk ve kardeşlik ayı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Birbirimize dost olarak bakmamız, kucaklamamız gereken bir aydayız. Kini ve öfkeyi yüreğimizden söküp attığımız, dostluğu, beraberliği kalbimize almamız gerek bir aydayız. İsteriz ki bu güzel coğrafyada bir çocuk dahi yatağa aç girmesin. Depremde büyük acılar çektiniz biliyorum. Bir genel başkanlar olarak her zaman yanınızda oldu. Birimiz bir ildeyken birimiz diğerindeydi. Burada İBB Başkanımız ve ABB başkanımız da burada. Biz hep beraber yaraları saracağız, bu konuda kararlıyız. Beraber söz verdik. Evi yıkılan, dükkanı yıkılan, oturulamaz hale gelen bütün konutları, meskenleri, tamamını ama tamamını, geleceğiz ve tepeden tırnağa depreme dayanıklı olarak yapacağız. Bir kuruş dahi almadan hak sahiplerine teslim edeceğiz.

'KANUN METNİMİZİ DE HAZIRLAYACAĞIZ'

Kılıçdaroğlu, depremlerde zarara uğrayan herkesin haklarına kavuşacağını sosyal devlet vurgusuyla şöyle dile getirdi:

"Sosyal devlet tüm sorumluluğu üstüne almak zorundadır. Sosyal devlet Hakkınızı teslim etmek zorundadır. Biz söz verdik, sizin hakkınızı teslim edeceğiz. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta kanun metnimizi de hazırlayacağız."

CHP'de tüm MYK üyeleri istifa etti! CHP'de tüm MYK üyeleri istifa etti!

Seçimlerden sonra Millet İttifakı iktidara geldiğinde kardeşlik ve huzur ortamı olacağını belirten CHP lideri şöyle konuştu:


"Halil İbrahim sofrası dedim. Sofralarımız bereketli olsun. Allah orucunuzu kabul etsin, Ülkemiz başka felaketlerle karşı karşıya kalmasın. Beraber birlikte, kardeşçe, huzur içinde, bu ülkede yaşayacağız. Beraber bu ülkede yaşadığımzda, güzelliği göreceksiniz, kardeşliği göreceksiniz, bereketi göreceksiniz, huzuru göreceksiniz."