Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "14 Mayıs'ta ya şampanya patlatanlar ya da temiz alnını secdeye koyanlar olacak" sözleriyle gündem olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a cevap verdi.  

Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Sevgili gençler, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var demiştim. Tek bir oyla bu ülkeyi bu tartışmalardan çekip çıkaracaksın. Ortadoğu bataklığının kodları ile konuşan siyasetçileri emekli edeceksin. Oyunu sakın boşa harcama.

Bakalım Ayasofya Camii propagandası ne zaman başlayacak. Bunlar için her şey reklam. Hiçbir kutsalları yok, müşterekler yok, sadece propaganda. Ortak değerlerimizi ne hale getirdiler? Temiz alın çalmayanın, çırpmayanın, harama el sürmeyenin, halkını aç bırakmayanındır. Nokta!" 

BOZDAĞ NE DEMİŞTİ?

Adalet Bakanı ve milletvekili adayı Bekir Bozdağ, Urfa'da yaptığı konuşmada "Seçimlerde ülkenin geleceğine karar verileceğini söyleyen Bozdağ, "14 Mayıs'ın akşamı Türkiye'de iki fotoğraftan biriyle karşılaşılır. Ya şampanya patlatıp bunu sabaha kadar kutlayanlar olacak ya da temiz alnını şükür için secdeye koyup Rabb'ine hamdedenler olacak. Bu ikisinden birini oluşturmak bizim, aziz milletimizin elindedir. O gece kimi sevindireceğimize iyi karar verelim" ifadelerini kullanmıştı.