'Karakol' şarkısının klibinin yayınlanmasının ardından nefret söylemleriyle hedef gösterilen Mabel Matiz, kendisine destek verenlere sosyal medyada yayımladığı mesajıyla teşekkür etti.

Mabel Matiz, son klibi nedeniyle sosyal medyada LGBTİ+ karşıtlarının nefret söylemlerine maruz kaldı, hedef gösterildi.

Linç mesajlarına karşılık müzisyenin hayranlarından destek mesajları paylaşıldı. #MabelMatizinYanındayım etiketi Twitter'da gündemin ilk sıralarına yükseldi.

RTÜK'ün de kliple ilgili olarak müzik kanallarını tek tek aradığı ve "yayımlamamaları" konusunda baskı yaptığı bildirilmişti.

Tüm bu yaşananların ardından Mabel Matiz bir açıklama yaptı ve destek mesajlarına teşekkür etti.

Matiz şunları söyledi:

“Ağlıyorum ama sevinçten.

Tek tek yetişemediğim mesajlarınıza, yorumlarınıza, Karakol'u böyle güzel böyle içten sarıp kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim. Daha çok hikayelerimiz var anlatacak.

İnsana, hayata dair her şey bugüne dek şarkılarımda müziğimde yer buldu; bundan sonra da yer bulmaya devam edecek. Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini dile getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam…

Her şey geçer, hayat ve şarkılar kalır.. Aysel'in yazdığı, Sezen'in de söylediği gibi: "Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim El ele olduğumuz o gün gülmek bizim"