CHP'den "Adaletsizlik Envanteri Raporu": Cumhurbaşkanı'na hakaret soruşturmaları, 200 bine ulaştı CHP'den "Adaletsizlik Envanteri Raporu": Cumhurbaşkanı'na hakaret soruşturmaları, 200 bine ulaştı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Son kez destek istiyorum" sözlerine açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Samsun'da 10 Aralık'taki konuşmasında "2023'te milletimizden kendi adımıza son defa istediğimiz destekten alacağımız güçle Türkiye Yüzyılı'nın inşasını başlatıp bu kutlu bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz" demişti.

NTV yayınına katılan Kurtulmuş, Erdoğan'ın sözlerini şöyle değerlendirdi:

"İkinci dönem seçilecek ve mevcut anayasaya göre 3'üncü dönem seçilemeyecek. Cumhurbaşkanımızın kastettiği de budur. Bir de Cumhurbaşkanımız kendini bir fani olarak görüyor."

İSTİSMAR DAVASI

AKP'li yöneticinin öne çıkan diğer açıklamaları şöyle:

* Büyük bir ahlaksızlık. Suçluların cezalandırılmasını temin etmek lazım. Bu mahkeme ile ilgili özel bir gizlilik kararı olmamış. Ama ne yazık ki konu şimdi ortaya çıkıyor. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız. Şunu da belirtmek gerekiyor ki, bazı çevreler bunu siyaset aracı yapmamalı. Dini değerler üzerinde yıpratmaya kalkmak doğru değil. Bu mesele partilerin değil, 85 milyonun meselesidir.

ASGARİ ÜCRET ZAMMI

* Başından itibaren söylenen bir söz var. Bu da vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Komisyonlar da toplantılarını gerçekleştiriyor. Eminim ki tatmin edici bir sonuç çıkacaktır. Devlet, işveren ve işçi diyalogla buraya kadar geldi. Asgari ücret artışı işverene sıkıntı yaratmayacaktır.

BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ

* Kılıçdaroğlu'nun böyle bir talebinin olması takdire şayandı. Bu Türkiye'de hak ve özgürlüklerin önünün açılması için atılmış bir adımdır. Burada kurumsal olarak partiler samimiyet testinden geçecektir. İYİ Parti'nin 'Destekleriz' görüşünü tebrik ederiz. Eğer referanduma giderse de vatandaşımız 'Evet' oyu verir.

KILIÇDAROĞLU'NUN ADAYLIĞI İHTİMALİ

* Onlara Allah kolaylık versin diyorum, işleri zor. Sadece adaylık konusunda da değil yön bulma konusunda da. Birlikte tek yöne gidemiyor. Bir vesayet mekanizması kurmaya çalışıyorlar. Eski Türkiye'nin de eskisine gitmeye çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu adaylığın fiilen açıklamış durumdadır.

ESAD'LA GÖRÜŞME

* Küresel güçlerin bölgenin dağılmasından menfaati var. Demokratik bir Suriye'nin inşasını desteklemek gerekir. Bir an evvel normalleşme bölgenin yararınadır. Terörün oradaki kaynaklarının da kurutulması gerekiyor.

Kaynak: Kısa Dalga