İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Manisa’nın Soma ilçesinde, 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden katliamının ardından dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın protestocu madencilere tekme atan danışmanı Yusuf Yerkel’i kastederek, “Senin sarayında 5 maaşlı, 10 maaşlı danışmanlar var. Soma’da bir garibanı tekmeleyen danışmanın var. O danışman, şimdi dolarla, avroyla maaş alan biri işte; haram olsun, zıkkım olsun” dedi.

ANKA'nın haberine göre, Meral Akşener, esnaf ziyareti için geldiği Soma’da kendisini karşılayanlara seslendi.

Akşener, şunları söyledi:

Mardin'de eylem ve etkinliklere geçici yasak getirildi Mardin'de eylem ve etkinliklere geçici yasak getirildi

“Ey Soma, kömürün üretildiği emekliler şehri Soma, çıkardığınız kömürü size ekstradan daha iyi veriyorlar mı? Emeklilere 2 bin 500 lira yetmez. Sayın Erdoğan, sana cumhurbaşkanı maaşın yetmiyor, yıllarca çalışmış emekli kardeşlerimize 2 bin 500 lira yeter mi, yetmez. En düşük emekli maaşını asgari ücrete çıkaracaksın. Senin sarayında 5 maaşlı, 10 maaşlı danışmanlar var. Soma’da bir garibanı tekmeleyen danışmanın var. O danışman, şimdi dolarla, avroyla maaş alan bir işte; haram olsun, zıkkım olsun.

Ey saraylarda oturanlar, vatandaşımızın, milletimizin sesini duyuyor musunuz? Şimdi el ele vereceğiz. Mühür de sizde, karar da sizde. Öyle bedavadan oy almak yok. Seçmen velinimet olacak. Oylarınızla bu harami düzeni birlikte götüreceğiz.”

SOMA MADEN ŞEHİTLİĞİ ANITI'NI ZİYARET ETTİ

Akşener daha sonra 2014’teki maden katliamında yaşamını yitiren 301 işçi için yapılan Soma Maden Şehitliği Anıtı’nı ziyaret etti. İYİ Parti lideri, tüm işçi mezarlarına karanfil bıraktı.