Kocaeli MHP Dilovası İlçe Başkanı Ali Demiray'ın 31 Mart'ta sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin arka planında, hakkındaki cinsel saldırı şikayetinin bulunduğu ortaya çıktı. "Teşkilatlarımın ve liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin her daim emrindeyim" diyerek istifa eden Demiray hakkında bir gün önce, MHP İlçe Başkanlığı’nda çalışan K.A. adlı kadın tarafından cinsel saldırı suçlamasında bulunulduğu belirtildi.

BirGün gazetesinden İsmail Arı'nın soruşturma dosyasından aktardığına K.A., Demiray’ın kendisine “cinsel saldırıda” bulunduğunu söyleyerek şikâyetçi oldu. K.A., 30 Mart tarihinde Dilovası İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek MHP İlçe Başkanı Ali Demiray’dan şikâyetçi olup ifade verdi.

SÖZLÜ VE FİZİKSEL SALDIRI SUÇLAMASI

İfadesinde, “Eşimden boşandım ve çocuğumla ayrı yaşamaya başladım. Çocuğum olduğu için çalışamadım ailemin de durumu iyi olmadığı için bana yardım edemediler. MHP binasının oradan geçerken aklıma yardım istemek geldi. MHP bana yardımda bulunmaya başladı. Numaram MHP İlçe Başkanlığı’nda vardı. Kasım 2022’de MHP Dilovası İlçe Başkanı beni partiye çağırdı. ‘MHP parti binasında çalışır mısın?’ dedi. Ben de çalışmam gerektiği için kabul ettim” dedi.

K.A. çalışmaya başladıktan bir süre sonra da MHP’li Demiray’ın sözlü ve fiziki cinsel cinsel saldırısına maruz kaldığını anlattı. K.A. ifadesinde “Parti binasında Ali Demiray bana ‘kadınlığının hakkını ver. Senin de ihtiyacın olur bazı şeylere. Kafanı dağıtmak istersen beni ara. Güzelsin benim hoşuma gidiyorsun. Fiziğin de güzel…’ dedi” ifadelerini kullandı.

'BEN HER TÜRLÜ YIRTARIM' DEMİŞ

MHP’li Demiray’ın farklı zamanlarda fiziksel cinsel saldırısını sürdürdüğünü anlatan K.A., BirGün’e yaptığı açıklamada ise “Demiray, ‘bana bir şey olmaz. Ben her türlü yırtarım’ dedi. MHP İl Başkanı ile konuştum ‘gereken neyse yapılacak’ dedi ama bir şey yapılmadı. Psikolojim bozuldu. Günlerdir evden çıkamıyorum. Çalışmadığım için kiramı ödeyemiyorum, geçinemiyorum” dedi.

'BAHÇELİ'NİN EMRİNDEYİM' DİYEREK İSTİFA ETTİ

MHP’li Ali Demiray ise “Ben şey yaptım, geri çekecek şikâyetini. Bana şantaj yapıyorlar. Emniyet’e bilgi vereceğim” diye açıklama yaptı. Öte yandan Demiray, K.A.’nın şikâyetinden sadece bir gün sonra, 31 Mart tarihinde “Sağlık sebeplerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Dilovası İlçe Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Teşkilatlarımın ve liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin her daim emrindeyim” diyerek görevinden istifa ettiğini duyurdu.