Türkçe rock müziğin önde gelen gruplarından Mor ve Ötesi, Cumhurbaşkanı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi yaptığı paylaşımla takipçilerine seslendi. Grup sosyal medya hesabından14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerin Türkiye'nin geleceği için taşıdığı öneme dikkat çekerek, "Bu pazar, önümüzdeki 100 yılı tarif edeceğiz. Çocuklarımızın, anılarımızın nasıl yaşayacağına karar vereceğiz." ifadelerini kullandı.

'BU İŞ İLK TURDA BİTMELİ'

Grup "sevgili dert ortağımıza" başlığıyla paylaştığı mesajın devamında şöyle yazdı:
"Bu seçime yaşama sevinciyle, umutla, coşkuyla katılmalı ve bize zorla giydirilmiş deli gömleğini paramparça etmeliyiz. Bu iş ilk turda bitmeli. Seçim günü sonuç açıklanana kadar zaman çok yavaş geçecek, biliyoruz. Bu saatler daha kolay geçsin diye ufacık bir şey yapmak istedik. 28 Mayıs 2022 tarihli İnönü konserimizin filmini YouTube kanalımıza koyduk. Çok daha güzellerinde buluşmak dileğiyle. Güzel zamanlarda dinleyin!"

'BU PAZAR DÜNYAYA BİR DEMOKRASİ DERSİ VEREBİLİRİZ'

"Çok şanslıyız ki sadece sevdiğimiz müziği yaparak milyonlarca kalbe ulaştık ve şu an kalplerimiz sizinle birlikte atıyor. Ve tarihin tam bu anında, neden 'Tamiri Mümkün' dediğimizin altını bir kez daha çizmek istiyoruz. Ülkemiz, kurumları, gelenekleri ve insan kaynağıyla topyekun iflasın eşiğinde. Bu iflas tablosu bir günde oluşmadı ve ona direnmeye çalışan herkeste büyük hasara yol açtı. Yaralı, öfkeli ve hastayız. Bu yıllar hepimizi kırdı. Buna rağmen ümitliyiz çünkü birlikte başarabileceklerimizi biliyoruz. Dünyanın en güzel yerinde barış içinde yaşayabileceğimizi biliyoruz. Dünyanın tüm dertlerine cevap önerebilecek deneyimli ve gönlü zengin bir yer burası. Ve biz bu pazar dünyaya bir demokrasi dersi verebiliriz."

'MAHVOLAN ÜLKEMİZİN TAMİRİ MÜMKÜN'

Grup paylaşımının devamında, 27 Mayıs'ta İnönü Stadı'nda verdiği tarihi konserin ülkedeki değişim beklentisiyle örtüştüğüne dikkat çekerek "O konser de, bu film de bu duyguyla yapıldı. Mahvolan ülkemizin tamiri mümkün. Bozulan ilişkilerimizin, hınçla parçalanan hayatlarımızın tamiri mümkün" yazdı.

Mor ve Ötesi'nin binlerce beğeni alan paylaşımının devamında şu ifadeler yer aldı:

"Geçtiğimiz 27 yıl boyunca da sizinle sadece kendi doğru bildiğimizi, güzel bulduğumuzu paylaştık. Zevkle dinlemeyeceğimiz hiçbir şarkıyı size sunmadık. Bu bizim için en değerli mirastır. Dünyanın binbir türlü hali var. Bizi dinlediğiniz her an için teşekkür ederiz. Lütfen geleceğinize sahip çıkın. İlk turda bitirelim. Tekrar görüşmek umuduyla…"