Batman’da gerçekleştirilen sokak röportajında konuşan ve kullandığı ifadeler nedeniyle sosyal medyanın gündemine oturan İsmail Cevherkasımoğlu hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Hizbullahçı olduğunu itiraf edip muhalefet liderlerine hakaret eden Cevherkasımoğlu, daha sonra cihatçı olduğunu belirterek ‘Kafalarını keseriz” tehdidinde bulundu.

Türk'ten Demirtaş'a destek: 'Parti içinde birçok genel merkez oluştu' Türk'ten Demirtaş'a destek: 'Parti içinde birçok genel merkez oluştu'

Bununla da yetinmeyen Cevherkasımoğlu, muhalefet siyasetçilerinin yanı sıra muhalif seçmeni de hedef aldı. Cevherkasımoğlu, “Onları destekleyenler de onlar gibi kafirlerdir” dedi.

MUHTARLIK YARIŞINI KAYBETTİ

Yaptığı açıklamalara tepki yağan İsmail Cevherkasımoğlu,’nun yerel seçimlerde Batman’ın Sağlık Mahallesi’nde muhtar adayı olduğu ve Fatma Türkan isimli kadına karşı seçimi kaybettiği ortaya çıktı. TELE1, Cevherkasımoğlu’nun seçim döneminde kullandığı broşüre de ulaştı.

İşte Cevherkasımoğlu’nun seçim döneminde kullandığı broşür:

muhtar-2

CHP YARGI SÜRECİNİ BAŞLATACAK

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, söz konusu ifadelerin sosyal medyada yayılmasının ardından açıklama yaptı.

Çelik, “Bu densiz hakkında derhal gereğini yapıyoruz. En ağır şekilde ceza almasını sağlayacağımıza emin olun! Böylesi ahlaksızların peşini bırakmayız”