Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Altılı Masa'yı eleştirerek "Resmen Tayyip Erdoğan'a çalışıyorlar. Son kez söylüyorum, aziz milletimiz bunu bilmeli. Bu Altılı Masa Tayyip Erdoğan hayranıdır. Altılı Masa bir araya gelecek, talimat verecekler cumhurbaşkanına, o seçim kazanacak, Türkiye'yi yönetecekler. Böyle ülke mi yönetilir. Bu 'Bizi ciddiye almayın, bizi seçmeyin, Tayyip Erdoğan'la devam edin.' demektir" dedi.

Edirne Keşan'da oto galericiler sitesini ziyaret eden Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Altılı Masa'yı eleştirdi.

"CUMHURBAŞKANI O EŞGÜDÜM KURULUNDAN TALİMAT ALACAKMIŞ"

İktidarın karşısında "yanlış şeyler söyleyen bir muhalefetin bulunduğunu" dile getiren İnce, şunları söyledi:
"Altılı Masa'nın bir üyesi Temel Karamollaoğlu, 'Biz eşgüdüm kurulu kuracağız.' diyor. Cumhurbaşkanı o eşgüdüm kurulundan talimat alacakmış. Yani 6 genel başkan bir araya gelecek, bir cumhurbaşkanı seçecek. Cumhurbaşkanı 50+1 ile seçiliyor. 50+1 alan cumhurbaşkanı yüzde 1-2 alacak Temel Karamollaoğlu'ndan talimat alacak böyle bir saçmalık olur mu? Cumhurbaşkanı sizin emir eriniz mi? Sizin yaveriniz mi? Siz kendinize yaver mi seçiyorsunuz? Böyle bir cumhurbaşkanı olmaz."

"BU ALTILI MASA TAYYİP ERDOĞAN HAYRANIDIR"

Altılı Masa'ya, "Partili cumhurbaşkanına karşısınız da parti genel başkanından talimat alan cumhurbaşkanına karşı değil misiniz?" sorusunu yönelten İnce, şöyle devam etti:
"Resmen Tayyip Erdoğan'a çalışıyorlar. Son kez söylüyorum, aziz milletimiz bunu bilmeli. Bu Altılı Masa Tayyip Erdoğan hayranıdır. Yaptıkları bütün işler Tayyip Erdoğan'ın ekmeğine yağ sürmekten ibarettir. Karşıymış gibi görünüyorlar, bunlara çocuk inanmaz. Altılı Masa bir araya gelecek, talimat verecekler cumhurbaşkanına, o seçim kazanacak, Türkiye'yi yönetecekler. Böyle ülke mi yönetilir. Bu 'Bizi ciddiye almayın, bizi seçmeyin, Tayyip Erdoğan'la devam edin.' demektir."

İKTİDARIN EKONOMİ POLİTİKALARINI DA ELEŞTİRDİ

Demirtaş: HDP kolay lokma değildir, yutmaya kalkarsanız boğazınızda kalır Demirtaş: HDP kolay lokma değildir, yutmaya kalkarsanız boğazınızda kalır

İktidarın ekonomi politikalarını da eleştiren İnce, 2023 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldüğünü hatırlatarak, "TBMM'nin en önemli görevi hatta birinci görevi bütçe yapmaktır. Bu milletin vergilerini doğru kullanmaktır." diye konuştu.