Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altı partinin birlikte hazırladığı mutabakat metnini eleştirdi.

İnce, "Türkiye'ye çözüm olamaz" dedi. İktidar olduklarında öncelikli sektörleri belirleyeceklerini söyleyen İnce, "Öncelikli sektörlerimiz ne? Tarım, tarıma dayalı sanayi, tekstil... Savunma sanayisi örneğin başarılıyız bu konuda. Kim ne derse desin. Erdoğan'ın damadıymış beni ilgilendirmiyor. Ben İHA'ları, SİHA'ları destekleyeceğim. Ben böyle bakarım olaya" ifadelerini kullandı.

Parti üyeleriyle Ümraniye'deki bir kafede bir araya gelen İnce, Türkiye'de muhalefetin çözüm üretmediğini savundu.

İnce, "Oturuyorlar bir metin yazacaklar, mutabakat metni. 'Atatürk demeyelim şimdi birisi kızar. Laikliğe gerek yok zaten. İstanbul Sözleşmesi demeyelim. Nükleer enerji demeyelim. Bunları es geçelim. Başka ne es geçelim? Bir düşünelim bakalım. Mülteciler dersek Davutoğlu kızar. 13 sene ekonomiyi yönetti dersek Babacan kızar. Atatürk dersek Temel Bey kızar. Kimseyi kızdırmayalım, ortaya karışık bir metin yapalım.' Bu metin, bu mutabakat Türkiye'ye çözüm olamaz" diye konuştu.

'BEN GİTTİM KULİS YAPTIM TÜRKİYE'NİN LEHİNE'

İnce, dünyanın ve Türkiye'nin önünde 4 büyük kriz olduğunu ifade ederek, bunları; su, enerji, gıda ve ilaç krizi olarak sıraladı.

'Barış Pıarı Harekatı' döneminde yurt dışına gittiğini anlatan İnce, "Sosyalist milletvekilleriyle kulis yaptık. 'Türkiye işgalci değildir. Barış Pınarı Harekatı doğrudur. Bizim güvenlik kaygılarımız var. Güneyimizi sağlama almalıyız.' Sonradan hükümete bilgi verdim. Dedim ki 'Ben gittim kulis yaptım Türkiye'nin lehine.' Şaşırdı onlar. O zamanki partinin genel başkanına da bilgi verdim. Türkiye'yi dedim işgalci olarak tanımlıyor buradaki sosyalist milletvekilleri" dedi.