Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, kendisini ziyaret eden Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu uğurlarken söylediği ve sosyal medyadan tepki gördüğü, "Hoşgeldiniz, güle güle" sözleri hakkında konuştu.

İnce, "İntikam almak bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum."  ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın açıklamaları HDP’de nasıl yankılandı? Demirtaş’ın açıklamaları HDP’de nasıl yankılandı?

İnce, tv100 ekranlarında Ece Üner'in sorularını yanıtladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin detaylarını anlatan İnce'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"200 BİNE YAKIN SANDIĞA SAHİP ÇIKALIM DİYE UZUN UZUN KONUŞTUK"

"İntikam almak bir derdim olmadı. Hoş geldiniz ve güle güle, Türkçede en fazla kullanılan kelimedir. Ben ikisini birden giderken söyledim. Büyük anlamlar çıkarmaya gerek yok. Ben niyetimi biliyorum. Niyetim salihtir.

Seçim güvenliğini konuştuk. Ben adayken sandıkların boş bırakıldığını söylemiştim. İnşallah böyle bir şey olmaz dedim. Türkiye'deki tüm sandıkları biz koruruz dersek doğru bir şey söylememiş olurum. Oran verdi. Şu ana kadar sağlıklı olduğu konusunda. Ben de örgütlerde görev yapan siyaset adamı olarak görüşlerimi paylaştım. 200 bine yakın sandığa sahip çıkalım diye uzun uzun konuştuk.