Yeşilçam'ın usta oyuncusu Müjde Ar, sosyal medyada adına açılan sahte hesaplarla ilgili olarak hukuki süreç başlattı.

Sanatçının avukatı, "Müvekkilimin güvenilir birisi olmasını kullanarak açıklama yapıyorlar" dedi.

Türk Sineması'nın önemli isimlerinden Müjde Ar, sosyal medyada adına açılan sahte hesaplardan bir hayli dertli!

Twitter ve diğer platformlarda kendi adı kullanılarak 10'un üzerinde fake hesap açıldığını öğrenen 68 yaşındaki sanatçı, avukatı Bişar Abdi Alınak aracılığıyla hukuki yollara başvurdu.

"HANGİ HAKLA İSMİMİ KULLANIYORLAR?"

Gazeteci Olcay Ünal Sert'e konuşan Müjde Ar, "Benim adımı kullanarak paylaşım yapanlar hakkında IP numarası tespit edilerek hukuki yollarla gereği yapılacak. Benim kesinlikle Twitter'da hesabım yok, olmayacak da. Hangi hakla benim ismimi kullanıyorlar? Adalet önünde hesap sorulacak" şeklinde konuştu.

"2 YILDAN 4 YILA KADAR HAPİS CEZASI İLE YARGILANACAKLAR"

Müjde Ar'ın Avukatı Bişar Alınak, "Müvekkilimin güvenilir birisi olmasını kullanarak sanki müvekkilimmiş gibi açıklama yapan bu hesaplar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Yapılan paylaşımlar, içerikler Müjde Ar'a ait değil. Fail ya da faillerin bulunması durumunda 2 ile 4 yıl arasında hapis cezası ile yargılanacaklar. Müvekkilimin kişilik haklarını korumak ve o sahte hesaplarla suç işlenmesi durumunda onların kendisine ait olmadığını belirlemek adına savcılığa başvurduk. Müvekkilimin dünya görüşü ile ilgili açıklamalar yapılmış bile olsa bu bir suçtur. Kendisi dilerse o konularda açıklama yapabilir. Sahte hesaplarla suç işlendiği zaman, hukuki durumlarda kişiler o hesabın kendisine ait olmadığını da kanıtlamak durumunda kalabiliyorlar" açıklamasını yaptı.