Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP milletvekili listesinde Erzincan'dan birinci sırada aday gösterildi. Türkiye Değişim Partisi milletvekili aday listesi de sunmayacak.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezinde gece boyu süren çalışmaların ardından milletvekili aday listelerinde ilk isimler belli olmaya başladı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP listelerinden milletvekili adayı oldu. Sarıgül, CHP'nin Erzincan'dan birinci sırasında aday gösterildi.

TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ ADAY LİSTESİ VERMEYECEK

Edinilen bilgiye göre Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Sarıgül'ün milletvekili adaylığı ile ilgili talebi olmadı. TDP yöneticileri teklifin Kılıçdaroğlu'ndan geldiğini, Sarıgül'ün Erzincanlı olması dolayısıyla bu kentin önerildiğini kaydettiler. "Kritik genel seçimde gücün bölünmemesini" hedef olarak koyan Türkiye Değişim Partisi'nin milletvekili aday listesi de sunmayacağı öğrenildi.

Kaynak: Gazete Duvar  

KILIÇDAROĞLU'NA DESTEĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

Partisi seçime girme hakkı kazanan ve pusulada ilk sırada yer alacak olan Sarıgül'ü, günler önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etmişti. İkili, görüşmenin ardından basın açıklaması yapmış ve Sarıgül cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyeceklerini açıklamıştı.