Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, sosyal medya hesabından kendisine yöneltilen "Kılıçdaroğlu'nu mu destekliyorsunuz" sorusuna ''6’lı masa kimi aday gösterirse o kişiyi destekliyorum'' yanıtını verdi.

Diyarbakır'daki Newroz'a soruşturma Diyarbakır'daki Newroz'a soruşturma

"BEN BU SEÇİMDE 6’LI MASA KİMİ ADAY GÖSTERİRSE O KİŞİYİ DESTEKLİYORUM"

Karaca, gazeteci Cüneyt Özdemir'in kendisiyle ilgili yaptığı "Nihal Bengüsü Karaca'nın son zamanlarda çaktırmadan veya açıktan nasıl olup da bu kadar Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğini anlamaya çalışıyorum" paylaşımı üzerine Bengisu şu yanıtı verdi:

"Bengüsü değil Bengisu. Konuşmayı dinleseydiniz altılı masanın önemine dikkat çektiğimi görürdünüz. Haa ama altılı masa demek Kılıçdaroğlu demektir diyorsanız bakın bu anlamlı olur.

Karaca, bu paylaşımına karşılık bir sosyal medya kullanıcısının "Nihal hanım etrafta sizin Kılıçdaroğlu'nu desteklediğiniz algısı var, doğrudur yanlıştır bilemem ama yersiz ve haksız bir algı değil bu" yorumuna da cevap verdi.

Karaca, "Ben bu seçimde 6’lı masa kimi aday gösterirse o kişiyi destekliyorum. Aydın mesuliyeti gereği de bunu şimdiden ilan ediyorum. Bekir Ağırdır’ın bilimsel teşhisi “6’lı masanın adayı kazanır” şeklinde. Ben de o kanaatteyim. Adaylar arası hizipçilik yapmak, kavga çıkartmak yanlış" ifadelerini kullandı.