AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Nurettin Canikli’nin yeğeni Kemal Canikli’nin eşi Rüzgar Canikli, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaştığı videoyla Kemal Canikli tarafından şiddete maruz kaldığını açıklamıştı.

Rüzgar Canikli şimdi de Nurettin Canikli hakkında iddialarda bulundu.

Rüzgar Canikli, Nurettin Canikli'nin Kemal Canikli ile birlikte Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümünün peşini bırakmayan baba Şaban Vatan hakkında yalan haberler yaptırdığını öne sürdü.

Eşiyle boşanma sürecinde olan Rüzgar Canikli, geçtiğimiz günlerde Kemal Canikli ile birliktelikleri sırasında kendisine sistematik şiddet uyguladığını açıklamıştı.

Çocuğunun nerede olduğunu bilmediğini ve çocuğunu görmesinin engellendiğini söyleyen Canikli, "Siyasi bağlantılarını kullanarak adaleti engelliyorlar" dedi.

Sosyal medyada dile getirdiği şiddet görüntülerinin mahkeme dosyasında da yer aldığını ifade eden Rüzgar Canikli’nin iddiaları arasında Nurettin Canikli’nin danışmanları tarafından tehdit edildiği de yer aldı.

Rüzgar Canikli, Giresun Eynesil'de 2018 yılında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın şüpheli ölümünde de ismini sıkça duyduğumuz Nurettin Canikli hakkında iddialarda bulundu.

"ŞABAN VATAN'IN DELİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER"

Halk TV'de Şule Aydın'a konuşan Canikli şunları açıkladı:

“Giresun gazetesine sahte haberler yaparken Kemal'in Whatsapp'ına mesajları kendi atıyordu. Biz yan yana gelerek o atılan mesajları sözlüye döküp başka yayın belgelerini yapan bir hanımefendiye iletiyorduk. Genelde tatilde ya da evde birlikte olduğumuz için hepsine şahit oldum.

“Nurettin Canikli ve Kemal Canikli, Şaban Vatan hakkında sahte haberler yaptırıyordu. Konunun neticesini o zaman çok anlayamamıştım. Sorduğum zaman da Şaban Vatan'ın deli olduğunu söylediler ve bu yönde haberler de yaptırdılar. Giresun Gazetesi de Nurettin Canikli'nin elinde. Zaten gazeteci Metin Cihan aralarındaki mesajlaşmaları da ifşa etmişti. Hatta o dönem Kemal Canikli Ahmet Portakal diye bir hesap açıp Metin Cihan'a ve Şaban Vatan'a saldırdı.”

"YOLSUZLUKLA ELDE EDİLEN MALLAR AİLE BİREYLERİNİN ÜZERİNE YAPILDI" İDDİASI

Kemal Canikli'nin Nurettin Canikli'nin "sağ kolu" olduğunu söyleyen Rüzgar Canikli, yolsuzluk sonucu elde edilen malların ailedeki çeşitli insanların üzerine yapıldığını da iddia etti. Yolsuzluklara ilişkin belgelerin bulunduğu bir kasayı 2020 yılında polise teslim ettiğini ancak daha sonra korkutularak kasayı geri aldığını öne sürdü.

RABİA NAZ’A NE OLMUŞTU?

Rabia Naz, Eynesil’de 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Baba Şaban Vatan’ın oluşturduğu kamuoyu sayesinde, Rabia Naz’ın ölümü Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Rabia Naz’ın ölümünün intihar ya da yüksek yerden düşme olduğu iddia edilmişti. Buna karşın Şaban Vatan, kızına araba çarptığını ancak AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olayın üstünün kapatıldığını öne sürmüştü. Rabia Naz’ın ölümünün araştırıldığı dosyaya ise 16 Temmuz 2020’de takipsizlik kararı verildi.

Nurettin Canikli ise Şaban Vatan hakkında üç ayrı dosyadan suç duyurusunda bulunmuş ve Vatan’a 1 yıl 8 ay hapis cezası ve 8 bin 840 Türk Lirası da para cezası verilmişti. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bırakmıştı. Olayın üzerinden 5 yıl geçmesine karşın Rabia Naz’ın katilleri henüz bulunamadı.