Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Siirt’teki merkezi seçim bürosu ‘örgüt propagandası’ yapıldığı gerekçesiyle gece saat 22.30’da polisler tarafından basıldı. Polis bürodan hiçbir şeye el koymadan ayrıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, seçim bürolarının hukuksuz verilen bir kararla arandığını belirterek, “Tabii ki hiçbir suç unsuru bulunamadı” dedi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Beştaş, seçime 2 gün kala AKP iktidarının panikle her yere saldırmaya devam ettiğini ifade ederek, “Burada seçimi kaybettiklerini anladıkça daha çok hırçınlaşıyorlar, daha çok saldırganlaşıyorlar” dedi.

Meral Danış Beştaş, “Aramanın gerekçesi televizyon açıkmış ve orada propaganda yapılıyormuş” ifadesini kullanarak hiç kimsenin seçim bürolarında açık olan kanala müdahale hakkı olmadığını belirtti.

‘BU TÜR HUKUSUZLUKLARLA SEÇİMDEN SONRA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Bürolarında HDP etrafında örgütlenilmesi çağrısı yaptıklarını söyleyen Beştaş, “Çünkü HDP bu ülke için büyük bir şanstır. Bunu her yerde söylüyoruz. Biz çok rahatız. Bu tür uygulamalar bizi rahatsız etse bile bizim motivasyonumuz Siirt’i kazanmaya yöneliktir. Siirt bizimdir ve bu tür hukuksuzluklarla seçimden sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.