Sakarya Üniversitesi'nde kendilerine 'Müslüman Kardeşler' adını veren grup, şenlikleri yaptırmayacaklarını söyleyerek sloganlar attı

Sakarya Üniversitesi’nde her yıl düzenlenen ve öğrencilerin verilen konserler ve etkinliklerle eğlendiği bahar şenliklerine bu yıl bir grup karşı çıktı. Bu yıl şenlik yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

İMC TV'de yer alan habere göre, Sakarya Üniversitesi içindeki Kampus Cami önünde toplanan ve kendilerine ‘Müslüman Kardeşler’ adını veren grup, şenlikleri yaptırmayacaklarını söyleyerek sloganlar atarak yürüyüş başlattı. Üniversitenin özel güvenlik görevlileri, eylemin yapıldığı bölgeye gelerek kalabalığa yürüyüş yapmamaları yönünde uyarı yaptı.

Yaklaşık 150 kişilik grup ve güvenlik görevlileri arasında bir süre gerginlik yaşandı. Grup içinden bazı üyeler şenliklerin yapılmaması gerektiğini dile getirerek, ‘İlla şenlikleri mi basalım’ şeklinde tehditte bulundu.

Üzerinde “Edep ya kampus”, “SAÜ’da bahar şenliği istemiyoruz”, “Dünya hayatı aldatıcı bir zevkten ibarettir” gibi ifadeler yer alan bir pankart taşıyan grup, basın açıklamasının ardından şenliklerin yapılmaması için imza toplayıp dağıldı.