Avukat Uğur Poyraz, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla cezaevinde bulunan müvekkili gazeteci Sedef Kabaş için Adalet Bakanı Abdulhamit Gül hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

'CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALAN, EDEPTEN NASİPSİZ, ÇİRKİN SÖZLERİ LANETLİYORUM'

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sarf ettiği sözler nedeniyle hedef gösterilen gazeteci Sedef Kabaş tutuklanmadan önce, “Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan, edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır” ifadelerini kullanmış, Gül'ün açıklamaları 'yargıya müdahale' olarak değerlendirilmişti.

'BAKALIM SAVCILIK NE YAPACAK?'

Poyraz Twitter hesabından konuya ilişkin şunları yazdı: “Herkes konuşsa bile susması gereken Adalet Bakanı @abdulhamitgul konuşunca @SedefKabas’ın özgürlüğü haksız ve hukuksuz kararlarla elinden alındı. Bugün müvekkilem adına @abdulhamitgul hakkında İstanbul C. Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Bakalım savcılık ne yapacak?”