Pelin Hürman: Cin çıkarma alanında fazla rekabet var, çok kişi öldü Pelin Hürman: Cin çıkarma alanında fazla rekabet var, çok kişi öldü

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, yargı bağımsızlığına dikkat çekerek “Hukuksuzluklarla mücadele her ahlaklı vatandaşın borcudur” mesajı paylaştı. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 461’inci gününde devam ediyor. Hafta sonu olması nedeniyle Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti sürdüren aile, sanal medya hesaplarından mesaj paylaştı. 

Aile paylaştığı mesajda yargı bağımsızlığına dikkat çekerek “ ‘Hukuku üstün tutacağım’ diye namus ve şeref yemini eden savcılar, yargıçlar konum olarak güçlü olanlar adaletsiz karar vermelerini talep ettiğinde yeminlerini unutuyorlar. Hukuksuzluklarla mücadele her ahlaklı vatandaşın borcudur” diye belirtti.