Adalet Nöbeti’ni 460 gündür sürdüren Şenyaşar ailesi, katliamın yıl dönümünde yapılacak eyleme çağırarak, “Mücadele varsa her şeye rağmen umut da vardır” mesajı paylaştı. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 460’ıncı gününde devam ediyor. Hafta sonu olması nedeniyle Suruç ilçesinde bulunan evlerinde nöbeti devam ettiren aile, sanal medya hesaplarından mesaj paylaştı. 

Urfa Emek Platformu’nun katliamda yaşamını yitiren Hacı Esvet Şenyaşar ve çocukları Adil ile Celal için katliamın 4’üncü yıl dönümü olan 14 Haziran Salı günü gerçekleştireceği anmaya dikkat çeken aile, #AdaletİçinUrfadayız hashtag ile “Mücadele varsa her şeye rağmen umutta vardır. Annenin 460 gündür sürdürdüğü Adalet nöbetini görüp sessiz kaldığı ve hala 2023 seçimlerinden bahsedenler kaybetmeye mahkumlar” diye belirtti.  

Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan kaymakam İlim Yayma Cemiyeti etkinliklerinde Zeytinli Rock Festivali’ni yasaklayan kaymakam İlim Yayma Cemiyeti etkinliklerinde

Yapılan paylaşımda AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanlığı’nın resmi hesapları da etiketledi. 
 

ANMA PROGRAMI

Urfa Emek Platformu öncülüğünde “Adalet için Urfa’dayız” başlığı ile birçok etkinlik düzenlenecek. #AdaletİcinUrfadayiz hashtag ile anmaya katılım çağrıları dün sanal medyadan paylaşılmaya başlandı. Sanal medya paylaşımları 14 Haziran’a kadar sürecek.14 Haziran’da ise Suruç ilçesinde saat 10.00’da Suruç Asri Mezarlığı’nda bulunan yaşamını yitirenlerin mezarları kitlesel ziyaret edilecek. Devamında aynı gün saat 15.00'da Urfa Adliyesi önünde kitlesel Adalet Nöbeti tutulacak ve ardında Urfa Barosu hizmet binasında bulunan Tahir Elçi Konferans Salonunda “Şenyaşar ailesi ve Adalet” konulu forum düzenlenecek.