SES Partisi’nden istifa eden 15 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı. Yeni katılanlara rozetleri Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu taktı.

SES Partisi İzmir İl Başkanı Fatih Erdinç ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kurucu Fatih İlçe Başkanı ve beraberindeki teşkilat mensupları da Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen programla partiye katıldılar.

Burada kısa bir açıklama yapan Fatih Erdinç, Altılı Masa süreci neticesinde oluşan Millet İttifakı’nın Türkiye’deki toplumsal barış ortamına hazırladığı zeminin çok kıymetli olduğunu belirterek bu süreçte yer almak istediklerini, Gelecek Partisi’nin ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da bu zeminin hazırlanmasında başat rol oynadığını ifade etti.

CHP'de tüm MYK üyeleri istifa etti! CHP'de tüm MYK üyeleri istifa etti!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da katılımlardan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Partimizi kurduğumuz günden bu yana ivmemizi hiç kaybetmeden büyüyerek Türkiye’nin her yanında çok sağlam bir teşkilat yapısı oluşturduk. Göreceksiniz seçimlerden sonra potansiyelimizi çok daha büyüterek Türk siyasetinin lokomotif partilerinden birisi olacağız" diye konuştu.