Cumhurbaşkanlığı ikinci turundaki yönelimlerle ilgili de fikir verebilecek bu sorunun cevabı Oğan'ın yüksek oy aldığı illerde gizli.

Sinan Oğan'ın yüzde 11,94 oranla en çok oy aldığı Memleketi Iğdır'da, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 62,49 oy alırken  Recep Tayyip Erdoğan yüzde 25,9 oy aldı.

Milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın yüzde 40 oy aldığı şehirde Erdoğan'ın ittifak oylarının altında kaldığı görüldü.

Oğan'ın yüzde 7,91 oy aldığı Karaman'da Recep Tayyip Erdoğan yüzde 61,8 oy alırken Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 30,7 oy aldı.

Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın oylarıyla aynı seviyeyi koruduğu görülürken Erdoğan'ın oyunun şehirdeki 64,30'luk Cumhur İttifakı oylarının gerisinde kaldığı görülüyor.

Oğan'ın kendi ortalamasının üstünde oy aldığı Karabük'te de Erdoğan'ın Cumhur İttifakı toplamının yaklaşık 3 puan altında kaldığı görülüyor. 

Sinan Oğan 'Millet'ten mi 'Cumhur'dan mı oy aldı: Sırrı çözen 7 şehir

Kayseri de Sinan Oğan'ın yüksek oy aldığı illerden. Erdoğan burada da belli oranda Cumhur İttifak'ının toplam oy oranının gerisinde kalıyor.

Sinan Oğan'ın yüksek oy aldığı illerden biri olan Isparta incelendiğinde Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı'yla neredeyse bire bir aynı oy oranını yakalarken Erdoğan Cumhur İttifakı'nın 1,74 puan altında kalıyor. 

Oğan'ın kendi ortalamasının üzerinde oy aldığı Kastamonu'nda ise tam tersi bir tablo göze çarpıyor. 

Erdoğan ittifakının oylarını bire bir korurken Kılıçdaroğlu'nun oyları ittifakının 3 puan kadar gerisinde kalıyor. 

Sinan Oğan'ın cumhurbaşkanlığı adaylığında yüksek oy aldığı Çankırı'da Erdoğan Cumhur İttifakı'nın toplam oyunun 5 puan gerisinde kalıyor. Kılıçdaroğlu'nun oyu ise kendi ittifakının 2 puan üzerinde.

Sinan Oğan'ın yüksek oy aldığı Bursa ve Eskişehir ve Denizli'de Emek ve Özgürlük İttifakı'nın oyları da diğer şehirlere oranla daha çok devreye girdiği için bire bir değerlendirme imkânı vermiyor.