Sosyal medya paylaştığı lüks arabalı fotoğrafta iklim aktivisti Greta Thunbeg'i etiketlemesiyle gündem olan eski kick boksçu Andrew Tate, Romanya'da gözaltına alındı. Tate'in adresinin Twitter'da paylaştığı pizza kutusu sayesinde tespit edildiği ileri sürüldü. Bunun üzerine Thunberg, bugün bir paylaşım yaparak "Pizza kutularını geri dönüşmezsen böyle olur" ifadelerini kullandı. 

Thunberg'in paylaşımı 1 milyondan fazla beğeni aldı.

PİZZA KUTUSUNDAN YER TESPİTİ

Thunberg ve sporcu Tate arasında sosyal medyada gelişen tartışma üç gün önce Tate'in Thunberg'i etiketleyerek paylaşım yapmasıyla başladı. Tate, üç gün önce Thunberg'i etiketleyerek iki lüks arabasının motorlarına dair özellikleri paylaşarak 33 arabası olduğunu söyledi ve lüks bir araba fotoğrafı paylaştı. Tate ayrıca “Bana email adresini gönder ki sana araba koleksiyonumun tam listesini ve karbon emisyonlarının miktarını atayım" diye ekledi.

Thunberg, Tate'e yanıt olarak, "Evet lütfen, aydınlat beni: küçü[email protected]" ifadelerini kullandı. 

Romanyalı yetkililer, Tate’in yerini sosyal medyaya yüklediği bir video sayesinde tespit etti. İddiaya göre, Tate'in, Thunberg’e cevap amaçlı çektiği videoda görülen pizza kutuları, adresini de açık etti. Tate, videoda “Pizza sipariş ettik ve kutular geri dönüştürülebilir değil” demişti. Thunberg, Tate’nin gözaltına alınmasından sonra bir paylaşım paylaşarak “Pizza kutunuzu geri dönüştürmezseniz bu yaşanır” dedi. 

İNSAN KAÇAKÇILIĞI VE CİNSEL SALDIRI SUÇLAMASI

ABD merkezli yayın kuruluşu Semafor ile Romanya merkezli Libertatea ve Gândul gazetelerine göre polis, insan kaçakçılığı ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında Andrew Tate ve kardeşini gözaltına aldı. Reuters haber ajansı da insan kaçakçılığının yanı sıra bu isimlere, cinsel saldırı suçlamasının da yöneltildiğini aktardı.

Fransa'da 5 bankanın genel merkezinde arama: 'Vergi kaçakçılığı' iddiası Fransa'da 5 bankanın genel merkezinde arama: 'Vergi kaçakçılığı' iddiası

Aynı zamanda sosyal medya fenomeni olan Tate, kadınlara yönelik kullandığı cinsiyetçi söylemleri ile daha önce çok kez tepki toplamıştı.