Twitter CEO’su Elon Musk’ın şirketin başı olarak görevine devam edip etmeme kararını kullanıcılara sorduğu anketten “görevden çekil” yanıtı çıktı.

Ankete katılanların yüzde 57,5’i Musk’ın görevini bırakmasını istedi.

Twitter CEO’su milyarder Elon Musk’ın, pazar günü sosyal medya platformunda şirket yöneticiliğinden çekilip çekilmemesine ilişkin kararı kullanıcılara bıraktığı anketten 'görevi bırak' yanıtı çıktı. Pazartesi 11:20’de (GMT) biten ankete 17 milyon 500 bin kullanıcı katıldı.

Musk'ın "Twitter liderliğinden çekilmeli miyim?" şeklinde yönelttiği soruya katılımcıların yüzde 57.5’i evet derken, yüzde 42.5’i hayır oyu kullandı.

Anketten görevden çekilmesi yönünde sonuç çıkması halinde sonuca riayet edeceğini belirten Musk, ne zaman yöneticiliği bırakacağına ilişkin ise detay vermemişti.

CHP'li Erdek Belediye Başkanına bıçaklı saldırı CHP'li Erdek Belediye Başkanına bıçaklı saldırı

Musk, bir Twitter kullanıcısının böyle bir durumda yerine kimin geçeceğine ilişkin sorusuna ise, bir halefinin olmayacağı şeklinde yanıt vermişti.

Musk, geçen ay Delaware’de görülen Twitter’ın satışına ilişkin davada da şirkette harcadığı zamanı azaltacağını ve sonunda da şirketin başına geçecek bir başka ‘lider’ bulacağını söylemişti.