Yargı’da 2 sezondur gösterdiği performansıyla hayranlık uyandıran dizisinin savcı Pars’ı Mehmet Yılmaz Ak’ın erken ayrılığı büyük yankı uyandırdı.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, Yapım şirketi Ay Yapım’ın bu sabah yaptığı açıklamada “Yargı dizimizin oyuncularından Mehmet Yılmaz Ak yaşadığı sağlık probleminin çalışmasına mani olduğunu belgeleyen uzman doktor raporunu yapım şirketimize sunmuş ve projemizden kendi isteğiyle ayrılmıştır. Yargı hız kesmeyen hikâyesiyle seyirci izleyici ile buluşmaya devam edecek” demişti.

Birkaç saat sonra Mehmet Yılmaz Ak açıklama yapmış ve şu cümleleri kullanmıştı:

“Ülke olarak hepimizi derinden etkileyen deprem ve sonra süreçte zor günler geçiren ailem ve sevdiklerimi her anlamda yanında olabilmek adına aldığım bu kararı anlayışı saygıyla karşılayan, iki sezondur beraber çalıştığım Ay Yapım ailesine ve tüm ekip arkadaşlarına gönülden teşekkür ederim sunarım… Benden tüm bu süreç boyunca sevgisini ve ilgisini eksik etmeyen izleyicilere ve dostlarıma ayrıca teşekkür etmek isterim. Son olarak sağlığımla alakalı uzun vadede endişe edilecek ciddi bir durum yoktur. Gündeme böyle bir haberle meşgul ettiğim için özür dilerim…”

Bu gelişmelerden sonra dizinin senaristi Sema Ergenekon Mehmet Yılmaz Ak’ı takipten çıktı.

Dizide Eren komiseri oynayan eşi Uğur Aslan, Hatay’da yaşanan depremde abisi dahil birinci derecede yakınlarını kaybettiği halde dizideki işini aksatmayan Ergenekon’un hiç kayıp yaşamayan Mehmet Yılmaz Ak’a çok bozulduğu öğrenildi.

Mehmet Yılmaz Ak’ın son bölüm senaryosundaki sahnelerini çekmeden psikolojisinin çalışmaya elverişli olmadığı yönünde rapor aldığı, sete çıkmak istemediği, işi bıraktığı belirtildi.

Rıdvan karakterini öldüren ve Pars’a doğru evrilen bir hikâye kuran Ergenekon yaşanan yeni gelişmelerden sonra dizideki hikâye örgüsünü de yeniden değiştirecek.