Erzurum'da Ekrem İmamoğlu'nun mitinginde düzenlenen taşlı saldırının yankıları sürerken, iktidar medyasında yayımlanan bir haber dikkat çekti.

Yeni Şafak gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum Valiliği ve AKP'li yerel yöneticilerin İmamoğlu'nu suçladığı provokasyonda taş atan kişilerden birinin "FETÖ'den işlem görmesine rağmen hala aktif olarak görevde bulunan bir istihbaratçı" olduğunu yazdı. TİP milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, haberi "Süleyman Soylu'ya gönderilen bir mesaj" olarak yorumladı. Haber, saldırıya sahip çıkan iktidarın 'FETÖ'cüleri övdüğü' yorumlarına da yol açtı.

Yeni Şafak'ta yayımlanan haberde, "Erzurum’daki provokasyonda FETÖ izi: Taş atan istihbaratçı çıktı" başlığı kullanılırken, saldırıda orduda görevli olduğu iddia edilen bir kişiye dair fotoğraf da servis edildi.

Haberde, "İmamoğlu’na taş atanlardan birinin kimliği ise Türkiye’nin nasıl karanlık bir provokasyonla karşı karşıya olduğunu gözler önüne serdi. Yeni Şafak’ın edindiği bilgilere göre bu isim Merkez Komutanlığı’nın istihbarat biriminde görevli Uzman Çavuş Muhammet Akif K." denildi. Yeni Şafak, "FETÖ’den işlem gören Muhammet Akif K.,’nın hala aktif olarak görevde olduğu öğrenildi" diyerek bu kişi hakkında, "Dün sabah saatlerinde gözaltına alınan K. polis ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi" iddiasını servis etti.

TİP Milletvekili Ahmet Şık, haberi paylaşarak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu etiketledi ve, "Sana mı mesaj gönderiyorlar?" diye sordu.

Haberde, İmamoğlu'nun Erzurum mitingi öncesi, CHP İl Başkanı Cihat Dülger imzalı dilekçenin de yer alması dikkat çekti.