HDP'nin 14 Mayıs'taki seçimlere listelerinden gireceği Yeşil Sol Parti, seçim beyannamesini düzenledikleri etkinlikle açıkladı. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Bu düzeni değiştirmek için buradayız. Gücümüz var, irademiz sağlam. Mutlaka başaracağız" dedi. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise, "Önce sandıkları sonra da parlamentoyu Yeşil Sol'un rengine büründürmek için geliyoruz. Parlamentoda en az 100 vekil dedik" ifadesini kullandı. Etkinlikte, tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı'nın mesajları da okundu.

Yeşil Sol Parti seçim bildirgesinde Kürt sorununun demokratik ve barışçı çözümü için, Meclis'in diyalog ve çözüm zemini kurması gerektiği belirtilerek, "Çözüm savaş ve güvenlikçi politikalarda, silah ve çatışma yöntemlerinde değil, diyalog ve müzakerededir. Türkiye’nin en köklü sorunu olan, Cumhuriyetin demokratikleşmesi ile doğrudan bağlantılı ve iç içe geçmiş olan Kürt sorununun demokratik ve barışçı çözümü için gereken sorumluluğu üstlenmeye geliyoruz. Sorunlarımızı konuşarak, müzakere ederek, diyalog yoluyla çözmek temel yaklaşımımızdır. Barış ile tüm toplum kazanacak, Biz’ler kazanacağız." ifadeleri kullanıldı.

HDP ve Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinin bir kısmının listelerinden seçime gireceği Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçim beyannamesini açıkladı.

Ankara'da bir otelde düzenlenen etkinliğe Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel başkanları Saliha Aydeniz ve Keskin Bayındır, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren, SODAP Sözcüsü Kezban Konukçu, SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, TÖP Sözcüler Kurulu üyeleri Perihan Koca ve Pelin Kahiloğulları, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Kürt siyasetçiler Ahmet Türk ve Sırrı Sakık, eski Devlet Bakanı Halil Ziya ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi, aydın, yazar ve gazeteci katıldı.

Etkinlikte, HDP Eş Genel başkanları Buldan ve Sancar, açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.
Sancar, konuşmasında, "Güçlü demokrasiyi inşa etmek için buradayız. HDP’nin önüne bin bir engel çıkarmak istediler, her türlü baskı aygıtını devreye soktular ama başaramadılar. İttifaklarımızla birlikte değiştirmeye geliyoruz. Doğayı sömüren, gençliği esir alan bu düzeni değiştirmek için buradayız. Gücümüz var, irademiz sağlam. Mutlaka başaracağız" dedi.

"EN AZ 100 VEKİL DEDİK"

Sancar'ın ardından kürsüye çıkan Buldan ise salondakileri Kürtçe selamladı. “Bugün yeni bir dönemin temellerini birlikte atıyoruz" diyen Buldan, şunları kaydetti:

"Bildirgemiz, Türkiye’nin demokratik çözüm programıdır, yeni bir yaşam mücadelesidir ve aynı zamanda bir manifestodur. Bizler büyük yol aldık ve halkımızı asla seçeneksiz bırakmadık. Yan yana ittifaklarımızı büyüttük. Nefesi kesilmeye çalışılan halklarımıza ses olduk. 8 Mart’ta meydanları inleten ‘Jin, jiyan, azadi’ olduk." 

14 Mayıs seçimlerinin büyük bir değişimin başlangıcı olacağını belirten Buldan, "14 Mayıs, ülkeye yıllardır en kötü baskıları, karanlıkları yaşatan AKP-MHP faşizm düzeninin biletinin kesileceği tarih olacaktır. Bu rejimi 14 Mayıs’ta sona erdireceğimizin sözünü bir kez daha vermek istiyoruz. yolun sonuna geldiklerini kendileri de biliyorlar" diye konuştu.

DEMİRTAŞ VE MIZRAKLI'NIN MESAJI

Etkinlikte Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ile eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı'nın mesajı okundu.
Demirtaş ve Mızraklı'nın mesajı şöyle: 

"Türkiye halklarının, ezilenlerin umudu HDP, 14 Mayıs seçimlerine Yeşil Sol Parti ile girerek parlamentoda çok daha güçlü bir temsiliyete, toplumun sorunlarının köklü şekilde çözümüne aday olduğunu bir kez daha ilan ediyor. Demokrasinin kurumsallaşması, toplumdan dışlanmak istenenlerin, emekçilerin ülke yönetimine katılarak kendi sorunlarını çözebilmesi ancak Yeşil Sol'un Meclis'te güçlü olmasıyla sağlanacaktır.

Bugün ortaya konulan gerçekçi çözüm bildirgesi de ülkenin biricik umudunun Yeşil Sol olduğunu gösteriyor. Tüm halklarımız için hayırlı olmasını diliyor, hepinizi kutluyoruz. Gençleri, kadınları, işçileri, işsizleri, emekçileri, çiftçileri, esnafları, emeklileri, Kürtleri, Türkleri, Arapları, Ermenileri, Çerkesleri, Boşnakları, Sünnileri, Alevileriyle tüm Türkiye'yi Yeşil Sol'da buluşmaya, aynı ağacın güzelliğinde rengarenk şekilde buluşmaya, aynı ağacın meyvelerinden yemeye davet ediyoruz. Özgürlükte buluşmak dileğiyle hepinize selam, sevgilerimizi gönderiyor, başarılar diliyoruz. An serkeftin an serkeftin."

SEÇİM BEYANNAMESİ

Etkinlikte, daha sonra partinin seçim şarkısının Türkçe ve Kürtçe versiyonları tanıtıldı. 30 Mart 1972'de Tokat Kızıldere'de katledilen devrimcilerin anıldığı etkinlikte Yeşil Sol Parti Eş sözcüleri İbrahim Akın ve Çiğdem Kılıçgün Uçar, seçim beyannamesini açıkladı.

KÜRT SORUNUNUN DEMOKRATİK BARIŞÇI ÇÖZÜMÜ

Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının eşiğindeyiz. Yeni yüzyıl, inkâr ve bastırma siyaseti yerine muhataplarla diyalog içinde ve demokratik müzakere yöntemleriyle Kürt sorununun çözüldüğü bir yüzyıl, bir Demokratik Cumhuriyet Yüzyılı olacak. Bunun için birlikteyiz, buradayız!

Meclis, diyalog ve çözüm zeminini kurarak, demokratik müzakere yöntemleriyle tüm toplum için geleceğin kazanılmasına önayak olmalıdır. Bu çerçevede, başta anadilinde eğitim hakkı olmak üzere tüm evrensel kimlik haklarının tanınması için gerekli yasal ve anayasal düzenlemelerin yapılması büyük önem taşır. Kürt sorununda demokratik ve barışçı çözüm için temel insan haklarının ve evrensel hukuk ilkelerinin ağır bir ihlali olan tecridin sonlanması elzemdir.

Çözüm savaş ve güvenlikçi politikalarda, silah ve çatışma yöntemlerinde değil, diyalog ve müzakerededir.

Türkiye’nin en köklü sorunu olan, Cumhuriyetin demokratikleşmesi ile doğrudan bağlantılı ve iç içe geçmiş olan Kürt sorununun demokratik ve barışçı çözümü için gereken sorumluluğu üstlenmeye geliyoruz. Sorunlarımızı konuşarak, müzakere ederek, diyalog yoluyla çözmek temel yaklaşımımızdır. Barış ile tüm toplum kazanacak, Biz’ler kazanacağız.

Yeşil Sol Parti'nin seçim beyannamesinden satır başları şöyle:

"Sendikal hak ve özgürlükler ı̇çin geliyoruz!

İşçilerin, kamu çalışanlarının ve çalışmayla ilişkili olan herkesin grevli ve toplu sözleşmeli sendikal örgütlenme haklarını güvence altına alacağız. 8 Mart’ı çalışan tüm kadınlar için resmî tatil günü ilan edeceğiz. Lokavtı anayasal ve yasal bir düzenleme olmaktan çıkaracağız.

Güvenceli İş, Güvenceli Gelecek İçin Geliyoruz!

İnsanca yaşanacak, emekliliğe yansıyacak adil bir ücret sistemi getireceğiz. Özel istihdam bürolarını kapatacak, kiralık işçi uygulamalarına son vereceğiz.

Barınma Krizini Bitirmek İçin Geliyoruz!

Barınma krizine karşı sosyal konutlar inşa ederek yoksul ailelerin yerleşmesini sağlayacağız. Saray inşaatlarını durduracak, var olanları halkın kullanımına açacağız.

Çocukların İşçileştirilmesine Son Vermeye, Genç İşçileri Desteklemeye Geliyoruz!

Çocukların işçileştirilmesine son vereceğiz. Stajyer ve çıraklık şeklinde kamufle edilen yeni kölelik koşullarını önleyici tedbirler alacağız.

Cinsiyetçi İş Bölümünü Kadınlarla Değiştireceğiz

Kadınların emeğini, çalışmasını yok sayan erkek egemen kapitalist sistemin eril ve cinsiyetçi iş bölümüne son vereceğiz. Kadınların ücretsiz ev emeğine sosyal güvence ve emeklilik hakkı tanıyacağız.

Erkek Yargıya Son Vereceğiz

İstanbul Sözleşmesi’ni hayata geçireceğiz. Erkek şiddetine karşı kadının meşru müdafaa hakkını yasal zemine kavuşturacağız. Toplumsal cinsiyet kaynaklı suçlarda “haksız tahrik indirimi” gibi cezasızlığa neden olan uygulamaları mevzuattan kaldıracağız.

Buradayız, Kadınlarla Değiştireceğiz!

Meclis’i kadınların, emekçilerin, halkların, gençlerin, LGBTİ+’ların, engellilerin, çocukların, kültürlerin, inançların ve tüm ezilenlerin meclisi yapacağız. Eş başkanlığı siyasetin bütün kademelerinde uygulayacağız. Sağlıktan eğitime her yerde kadınlara dair düzenlemeler yapacağız.

Gençliğin Ruhu ve Bilimsel Eğitim ile Değiştireceğiz!

Demokratik, özgür, katılımcı üniversite modelinde, üniversitenin tüm bileşenlerinin eşit söz ve karar hakkına sahip olduğu Demokratik Üniversite Meclislerini kuracağız. YÖK’ün kaldırdığı “Toplumsal Cinsiyet Tutum Belgesi”ni yeniden uygulamaya koyacağız. Gençlik bütçesi oluşturacağız.

Kültür-Sanatın Özgürleşmesi İçin Birlikte Değiştireceğiz!

Sanatın ve sanatçının piyasa ve devlet karşısında özgürlük ve bağımsızlığını sağlamak için sanatçıların demokratik biçimde yöneteceği Türkiye Özerk Sanat Kurumu oluşturulacak, sanat alanındaki tüm faaliyetler bu kurumun yetkisinde olacak. Baskı altına alınmaya çalışılan dillere yönelik akademik, kültürel ve sanatsal projeleri pozitif ayrımcılık anlayışı ile destekleyeceğiz. Sokak sanatçılarına güvenceli çalışma koşulları sağlayacağız.

Kadınlar Doğayla Özgürleşiyor!

Erkek egemen kapitalist sistemin doğa ve cinsiyet tahakkümüne karşı ekolojik varlıkların korunduğu, kadınların doğayla birlikte özgürleştiği yeni yaşamı, 21. yüzyılı kadın özgürlük yüzyılı yaparak inşa edeceğiz! Ekolojik kadın kentleri inşa edeceğiz.

Buradayız, Çocuklarla Birlikte Değiştireceğiz!

Çocuk Bakanlığı'nı kuracağız ve bakanlık bünyesinde Çocuk Hakları Eylem Planı, Çocuk Politikaları Strateji Belgesi ve Çocuklar İçin Politika İlkeleri’ni oluşturacağız. Çocuklar arasındaki dil, etnisite, kimlik, inanç, mezhep, cinsiyet, beden farklılıklarına yönelik ayrımcılığa son vereceğiz. Ücretsiz bakım evleri ve kreşler açacağız.

Buradayız, Engellilerle Birlikte Değiştireceğiz!

Engelli yurttaşların sorunlarının çözümü amacıyla, “Engelliler Bakanlığı”nı kuracağız. Tüm kurumlarda engellilere özel bütçe kaleminin yer almasını sağlayacağız. Engelliler için erişilebilir kentler inşa edeceğiz.

Yurttaşlara Eşitlik, İnançlara Özgürlük İçin Geliyoruz!

İnanç ve vicdan özgürlüğünü eşit yurttaşlık temelinde anayasal güvenceye kavuşturacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yerine temelden farklı; “İnanç İşleri Üst Kurulu” olarak çalışan, tüm inançlara tüzel kişilikler olarak örgütlenebilme koşulu sağlayabilen “İnanç Hizmetleri Başkanlığı"nı kuracağız. Zorunlu din dersini kaldıracağız.

Buradayız, Toplumcu ve Barışçı Dış Politika İçin Birlikte Değiştireceğiz

Türkiye'nin Kürt sorununu bahane ederek Suriye ve Irak'a yönelik gerçekleştirdiği askeri operasyonlara son vereceğiz. Türkiye’nin Suriye ve Irak’tan geri çekilmesini sağlayacağız. Bu ülkelerle dostluk ilişkileri içinde ve müzakere ve diyalog yoluyla, bölgeselleşen Kürt meselesini çözeceğiz. Rusya’nın çevrelenmesini amaçlayan NATO’nun, genişleme süreci adıyla yeni çatışma alanları yaratan silahlanma politikasına ve bir bütün olarak nükleer savaş tehdidine karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.

Siyasi Partiler ve Seçim Yasası'nı Değiştireceğiz

Mevzuattan ilgili düzenlemeleri çıkararak siyasi partilerin kapatılmasına son vereceğiz. Seçim barajını kaldırarak temsilde adaleti sağlayacağız, Meclis’te bütün partilerin aldıkları oy oranında temsil edilebilmesinin yolunu açacağız. Partilerin Hazine yardımından yararlanmasında, seçime girme yeterliliğine sahip olmak dışında başka bir şart aranmayacak.

Demokratik Anayasa ve Adalet İçin Geliyoruz

Düşünce, ifade ve örgütlenme özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğü ve basın özgürlüğü önündeki tüm yasal engelleri kaldıracağız. Kolluk kuvvetlerine, tarikat üyelerine, mafyaya, çetelere ve mala çöken suç örgütlerine uygulanan cezasızlık politikalarına son vereceğiz. Bant daraltma yöntemi ile halkın haber alma hakkını engelleyen düzenlemeleri ortadan kaldıracağız. “Cumhurbaşkanına hakaret” suçunu yasalardan çıkaracağız.

Özgürlüklere, adalete, eşitliğe, hukuka, demokrasiye düşman tek adam yönetimini,

Toplumu kutuplaştıran, halklar arası gerginliği derinleştiren yalan siyasetini,

Farklı kültürleri, inançları, anadilleri, kimlikleri yok sayan tekçi rejimi,

Gergerlioğlu: Türkiye partisi olma noktasında sıkıntılar yaşadık Gergerlioğlu: Türkiye partisi olma noktasında sıkıntılar yaşadık

Halkı yoksullaştıran, sömürü, savaş, yalan ve talanla ömrünü uzatan çürümüş sistemi,

Doğayı tahrip ederek bu toprakları verimsizleştiren ve enkaza dönüştüren talancı anlayışı,

Depremi felakete dönüştüren ve on binlerce insanımızın ölümüne neden olan yıkım iktidarını,

İstanbul Sözleşmesini feshederek kadına yönelik şiddet ve katliamların önünü açan erkek egemen zihniyeti,

Gençleri geleceksizliğe mahkum eden köhnemiş düzeni, Birlikte değiştireceğiz!

Demokratik Ekonomi ile geniş toplumsal kesimlerin enflasyon, işsizlik, gelir dağılımı adaletsizliği, yoksulluk, barınma sorunu gibi acil ihtiyaçlarına çözüm için Buradayız!

Zaruri malların fiyatlarını süreli donduracağız. Halkın ihtiyacı kadar enerji kullanımını ücretsiz sağlayacağız. Gerekli şartları sağlayanlara aylık asgari ücretin üçte ikisi tutarında ‘temel gelir güvencesi’ vereceğiz.

Kamu hizmetinde olanların birden fazla maaş almasını engelleyeceğiz.

Emeğin Düşmanı, Sermayenin Dostu İktidarı Durduracak, Birlikte Değiştireceğiz!
Emek sömürüsüne ve yoksulluğa son vermek için buradayız! Madenlerde işçi sağlığı ve güvenliğine yönelik önlemler alınana kadar; madenlerin ekolojiye verdiği tahribatlar sona erdirilinceye kadar üretimi durduracağız. Özel sektörün işletmesine bırakılan madenleri kamulaştıracağız.

Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma Koşullarını Birlikte Değiştireceğiz

Mevsimlik tarım işçiliğini yasal statüye kavuşturacağız, barınma alanları oluşturacağız ve örgütlenme özgürlüğünü güvence altına alacağız. Mevsimlik tarım işçisi kadınlar için pozitif ayrımcılık ilkesini uygulayacağız.

Emeklilerin Sorunlarını Çözmeye Geliyoruz!

Aylık bağlama oranlarını artıracağız. En düşük emekli aylığını asgari ücret düzeyine yükselteceğiz. Emeklilerin sendikal örgütlenmesi önündeki bütün engelleri kaldıracağız. Emeklilik yaşını düşüreceğiz.

Sosyal Adalet ve Eşitlik İçin Geliyoruz

Toplu ulaşımı öğrenciler-öğretmenler, engelliler, emekliler, gençler ve yoksulluk sınırındaki herkes için ücretsiz yapacağız. Bu konuda yerel yönetimlerin merkezi yönetim tarafından desteklenmesini sağlayacağız. Özel ve kamu alanında engellilerin istihdam kotalarını dolduracağız.

Kamusal ve Nitelikli Sağlık Hizmeti İçin Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz

Cinsiyete, yaşa, etnik kökene, inanca, cinsel yönelime, bölgeye, mesleğe, mülteciliğe bakmadan ülkede yaşayan herkesin her türlü sağlık hizmet gereksinimini eşit, ulaşılabilir, nitelikli, anadilinde, toplumsal cinsiyet eşitlikçi ve parasız hizmet sunumuyla karşılayacağız. Sağlık emekçilerinin sağlıklı ve güvenli çalışma yaşamı için tüm önlemleri alacağız. Kürtajda kadınların kararını ve beyanını esas alacağız. İsteğe bağlı kürtajı yeniden parasız ve ulaşılabilir yapacağız.

Mülteci düşmanlığına dayalı ırkçılıkla mücadele ediyoruz. Ülkede yaşayan herkesin yaşam hakkını savunmak, eşit ve birlikte yaşamı güvence altına almak için buradayız!
Egemenlerin çıkarlarına dayanan savaşlarda ölmemek için sığınmak zorunda kalanların ve göç eden herkesin temel sosyal haklardan yararlanması, can ve mal güvenliğinin sağlanması için gerekli düzenlemeleri yapacağız. Geri Gönderme Merkezlerini kapatacağız.

Özgürlükçü Eğitim İçin Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz!

Her öğrencinin eğitim ve öğretimin tüm aşamalarına kendi anadili ile başlamasını ilke haline getireceğiz. Merkezi ve yerel bütçeden eğitime aktarılan payı arttırarak hizmetlerin parasız olarak sunulmasını sağlayacağız. Üniversitelerin senato ve yönetim kurullarında, öğrenci meclislerine yer ve oy hakkı vereceğiz. Ataması yapılmayan tüm öğretmenlerin atamasını gerçekleştireceğiz.

Tarımda Neoliberal Dönüşümü Durdurmak İçin Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz.

Tarımsal destekleme politikalarının azami kamusal fayda sağlaması için yoksul köylülüğe ve küçük ölçekli çiftçiliğe yönelik pozitif ayrımcı politikaları hayata geçirecek, kooperatifleşmeyi teşvik edeceğiz. Küçük ve orta ölçekli tarımsal üretim için gerekli enerji ve su tüketimini ücretsiz karşılayacağız. Mera ve yayla yasaklarını kaldıracağız. Kooperatifler Bakanlığı kuracağız.

Ekolojik Toplumu İnşa Etmek İçin Buradayız, Birlikte Değiştireceğiz

Doğa yıkımına son vermek ve ekoloji temelli politikaları hayata geçirmek için Ekoloji Bakanlığı kuracağız.
Hukuku, insan merkezli olmaktan çıkararak tüm canlıların yaşam hakkını tanıyan düzenlemeler getireceğiz. Ekokırımı iç hukukta bir suç olarak tanımlayacağız. Yaban hayatını koruyacağız. Yerel demokrasiyi esas alarak Ekoloji Meclislerini kuracağız. Nükleer santral projelerini ve anlaşmalarını iptal edeceğiz. Termik santralleri kapatacağız. Kanal İstanbul Projesi'ni iptal edeceğiz. Kuzey Ormanlarını muhafaza ormanı ilan edeceğiz.

Yaşam ve Kent Hakkı İçin Geliyoruz

Yaşam ve hak temelli ekolojik kentleri birlikte inşa edeceğiz. Rant odaklı kentsel dönüşüm politikaları yerine kentlerin kimliğine ve iklimine uygun, yerelin taleplerini esas alan, doğal afetlere dayanıklı yapıları tesis edeceğiz. Ekolojik kentler inşa edecek, sosyal konut projeleriyle herkesin ev sahibi olmasını sağlayacağız.

Afet zamanlarında görev ve sorumlulukları bulunan kurum, yapı ve yerel yönetimlerin koordinasyonunu sağlayacak Acil Durumlar ve Afet Bakanlığı kuracağız.

Herkes İçin Adil Yargılanma Hakkını Güvence Altına Alacağız

Temel hak ve özgürlükleri koruyan, toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan uluslararası sözleşmelerin iç hukukta şartsız koşulsuz geçerli olmasını sağlayacağız. Şiddet, çocuk istismarı, ırkçılık, ayrımcılık hallerinin dışındaki erişim engelleme kararlarını kaldıracak ve yeniden verilmesini engelleyici yasal düzenlemeler yapacağız.

Buradayız, Yaşlılarla Birlikte Değiştireceğiz!

Yaşlılara dönük ayrımcı politikalara son vereceğiz. En düşük yaşlılık maaşını asgari ücrete eşitleyeceğiz. Cezaevlerinde tutulan yaşlı ve hasta tutsakların serbest bırakılması için gerekli hukuksal düzenlemeleri yapacağız.

Tarafsız ve Bağımsız Yargının Güvencelerini Oluşturacağız

Yürütmenin ve/veya yasamanın yargı üzerindeki tahakkümünü ortadan kaldıracağız. Cumhurbaşkanının kanunları “veto” yetkisini kaldıracak, makama kanun tekliflerini “geri gönderme yetkisi” vereceğiz.

İnfaz Rejimini Adil ve Eşit Hale Getireceğiz

Adli ve siyasi tutsaklar için ayrımcı infaz rejimine son vereceğiz. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkûm siyasi tutsakların koşullu salıverilmeden yararlanmasını engelleyen hükümleri kaldıracağız. Umut Hakkını yasal düzenleme haline getireceğiz.

İnsan Haklarını Güvence Altına Alacağız

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarının doğrudan uygulanmasını sağlayacağız. Ev, işyeri ve üst aramalarında, gözaltına alma ve tutuklamalarda keyfi uygulamalara son vereceğiz. KHK’leri ve OHAL komisyonunun hukuksuz kararlarını tüm sonuçları ile birlikte iptal edeceğiz.
Bu yolda sen de

Vicdanın sesi ol. Çözümün sesi ol. Özgürlüğün sesi ol. Emeğin sesi ol. Değişimin sesi ol. Bizlerle ol..."