Youtube'daki videolarının görüntülenme sayısı 2 milyar 250 milyonu, Spotify'daki aylık dinlenme sayısı 3.5 milyonu geçen Zeynep Bastık bu rakamlarla Türkiye'nin en popüler kadın müzisyenlerinden biri olarak zirveyi zorluyor.

Şarkılarıyla ve kendine özgü tarzıyla kitleleri peşinden sürüklemeye devam eden Zeynep Bastık çalışmaya ara vermiyor. Konserleriyle sevenlerine ulaşırken stüdyoya girerek yeni şarkılarını da onlarla buluşturuyor.

Zeynep Bastık “Eyvah” şarkısını 12 Mayıs’ta Volkswagen Arena’da verdiği konserde seslendirmiş ve dinleyenlerden olumlu tepkiler almıştı. Bastık, şarkıya Melih Kun yönetmenliğinde geçen hafta klip çekti.

Karaköy’de kiralanan, Tarihi 100 yıllık bir handa gerçekleşen çekimler 16 saat sürdü.

80 kişilik ekibin aralıksız çalıştığı klipte Zeynep Bastık’a Avustralya’da ve Türkiye’de modellik yapan Efe Çakar eşlik etti.

Klipteki farklı görüntüsü için “Kendimi en beğendiğim halim” yorumunu yapan Zeynep Bastık “Eyvah”ı dinleyicileriyle buluşturmak için sabırsızlandığını söyledi.

“Eyvah” 9 Haziran’da Zeynep Bastık’ın kendi Youtube kanalında ve tüm dijital platformlarda!

Zeynep Bastık kimdir?

Zeynep Bastık, Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. 1990 yılında İstanbul'da doğan Zeynep Bastık, müzik kariyerine 2012 yılında "Bu Gece" adlı single'ıyla adım atmıştır. Ancak daha geniş kitlelere ulaşması, 2013 yılında katıldığı "O Ses Türkiye" yarışmasıyla gerçekleşti. Programda gösterdiği başarılı performanslarla dikkat çeken Bastık, finale kadar yükselmiştir.

Zeynep Bastık, yarışma sonrasında profesyonel müzik kariyerine odaklanmış ve birçok başarılı çalışmaya imza atmıştır. Kendine özgü yorumuyla tanınan sanatçı, popüler şarkıları cover'lamasıyla ve kendi besteleriyle müzik dünyasında adından söz ettirmiştir.

2014 yılında "Uslanmadım" adlı ilk stüdyo albümünü çıkaran Zeynep Bastık, bu albümde yer alan "Yalancısın" ve "Kova" gibi parçalarla büyük beğeni toplamıştır. Ardından 2017 yılında "Zeynep Bastık" adını taşıyan ikinci stüdyo albümünü yayınlamıştır.

Zeynep Bastık, kariyeri boyunca farklı sanatçılarla düetler yapmış ve pek çok müzik projesinde yer almıştır. Enerjik sahne performansı ve güçlü sesiyle Türk pop müziğinde sevilen bir isim haline gelmiştir.